SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Rafał Sonik zdobył na quadzie Puchar Świata!

Rafał Sonik zdobył na quadzie Puchar Świata!

28.08.2016, godz. 09:17
Rajd Dakar, Rafał Sonik
foto: Materiały prasowe

Rafał Sonik zdobył swój piąty w karierze Puchar Świata. Czwarte z rzędu trofeum przypieczętował na jedną rundę przed końcem sezonu, wygrywając Atacama Rally.  Jest to jednocześnie pierwszez wycięstwo krakowianina w tym rajdzie.

Atacama Rally był jedynym rajdem w aktualnym cyklu FIM, którego Rafałowi Sonikowi nie udało się dotąd zwyciężyć. „Był”, ponieważ w sobotę Polak wygrał piąty etap i triumfował, a tym samym, podobnie jak w poprzednich latach, na rundę przed zakończenie sezonu zapewnił sobie Puchar Świata. Piąty w kolekcji. Chilijski przystanek w rywalizacji najlepszych quadowców i
motocyklistów, pojawił się w kalendarzu Mistrzostw i Pucharu Świata FIM w 2015 roku. Wcześniej odbyły się jednak cztery edycje, w których nigdy triumfował zawodnik spoza kontynentu południowoamerykańskiego. Tym amym Rafał Sonik napisał historię, uzupełniając swoją „koronę rajdów "cross-country” o jedyny brakujący skalp. Zwycięstwo w Chile przypieczętowało zdobycie przez Rafała Sonika piątego w karierze, a czwartego z rzędu Pucharu Świata. Trofeum zapewnił sobie na jedną rundę przed końcem zmagań podobnie jak przed rokiem, dwoma i trzema laty.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: