SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Robert Kubica wraca na tor! Znalazł zespół, który mu zaufał [ZDJĘCIA]

Robert Kubica wraca na tor! Znalazł zespół, który mu zaufał [ZDJĘCIA]

03.02.2017, godz. 21:50
Robert Kubica
Robert Kubica foto:

Robert Kubica znalazł zespół, dzięki któremu wróci na wyścigowe tory. Polak będzie jeździł dla austriackiego teamu ByKolles, biorącego udział w serii World Endurance Championship. Już w czerwcu były kierowca Formuły 1 weźmie udział w bardzo znanych 24-godzinnych zawodach w Le Mans.

Robert Kubica z zespołem ByKolles jeździł już w listopadzie zeszłego roku. Wtedy to polski kierowca wziął udział w testach teamu w Bahrajnie. Teraz znalazł się na liście zgłoszeń austriackiej stajni do legendarnego 24-godzinnego wyścigu na torze Le Mans. Drugim kierowcą zespołu jest Brytyjczyk Oliver Webb. Nie wiadomo kto zasiądzie za kierownicą trzeciego pojazdu. Nowa ekipa Kubicy bierze udział w cyklu World Endurance Championship.

WEC to międzynarodowe mistrzostwa w wyścigach długodystansowych. FIA organizuje je od pięciu lat. Nowy sezon cyklu rozpocznie się 16 kwietnia od 6-godzinnego wyścigu na torze Silverstone w Anglii. W sumie zaplanowano dziewięć startów. Na początku kierowcy ścigać będą się w Europie. Po czterech startach na Starym Kontynencie stawka przeniesie się do Meksyku, Stanów Zjednoczonych, Japonii i Chin. Zakończenie sezonu zaplanowano na 18 listopada po zawodach na torze Sakhir w Bahrajnie.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: