SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Rodzina Michaela Schumachera była szantażowana. Grożono śmiercią dzieciom!

Rodzina Michaela Schumachera była szantażowana. Grożono śmiercią dzieciom!

19.05.2017, godz. 11:27
Michael Schumacher
5. Michael Schumacher (Formuła 1) - 1 mld dolarów Niemiecki kierowca jest prawdziwą legendą F1. Tytuł mistrza świata zdobywał aż siedmiokrotnie, a po zakończeniu kariery mógł liczyć na wsparcie licznych sponsorów oraz kontrakty reklamowe. W 2013 roku uległ poważnemu wypadkowi (jadąc na nartach przewrócił się i uderzył głową w kamień), ale mimo kosztownego leczenia jego majątek i tak jest bardzo pokaźny.   foto: EAST NEWS

Michael Schumacher wciąż nie wrócił do pełni sił po feralnym wypadku, do jakiego doszło w grudniu 2013 roku podczas jego zjazdu na nartach. A teraz okazuje się, że zdrowie nie było jedynym problemem jego i rodziny. Na jaw wyszły bowiem informacje, że były kierowca Formuły 1 i jego najbliżsi byli szantażowani, a dzieciom grożono śmiercią!

W ubiegłym roku rodzina Michaela Schumachera otrzymywała pogróżki i była szantażowana. Sprawa ta wyszła na światło dzienne dopiero teraz, przy okazji procesu mężczyzny odpowiedzialnego za tamte zdarzenia. 25-latek zastraszał najbliższych Niemca m.in. grożąc śmiercią jego dzieciom. Domagał się zapłacenia miliona dolarów za zostawienie ich w spokoju. Został zidentyfikowany i złapany przez policję, bowiem podał swój numer konta, na który miały zostać wpłacone pieniądze.

- Jeżeli nie wyślesz pieniędzy, twoje dzieci będą martwe. W wyścigach samochodowych zdarzają się wypadki... - pisał w listach. Podczas procesu jego adwokat przyznał, że mężczyzna po czasie nie potrafi wyjaśnić swojego zachowania.

Sąd w Reutlingen w południowo-zachodnich Niemczech skazał go na rok i dziewięć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu, grzywnę w wysokości 4,5 tys. euro, 50 godzin prac społecznych i dodatkowo skierował go na przymusowe leczenie psychiatryczne.

Michael Schumacher wciąż nie wrócił do pełni zdrowia po fatalnym wypadku, do jakiego doszło w grudniu 2013 roku we francuskich Alpach. Niemiec przewrócił się podczas zjazdu na nartach i uderzył głową w kamień. Mimo, że miał na głowie kask, doznał poważnych obrażeń mózgu. Przez sześć miesięcy po tym zdarzeniu był utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Od kilku miesięcy przebywa pod opieką lekarzy w swojej posiadłości w Szwajcarii. Jak na razie nie ma żadnych nowych oficjalnych informacji dotyczących zmiany jego stanu zdrowia.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: