SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Robert Kubica szybszy od czołowego kierowcy Formuły 1!

Robert Kubica szybszy od czołowego kierowcy Formuły 1!

14.07.2017, godz. 21:00
Robert Kubica, F1, Walencja
Robert Kubica podczas testów bolidu F1 Renault na torze w Walencji foto: Renault Sport Formula One Team/Facebook

Robert Kubica jest chyba coraz bliżej powrotu do Formuły 1. W środę wziął on udział w testach na torze Paul Ricard we Francji, a teraz na jaw wychodzą kolejne informacje dotyczące jego dyspozycji. Jakiś czas temu 32-latek jeździł w symulatorze F1 i okazuje się, że jego czasy tam uzyskane były lepsze niż Nico Hulkenberga, czyli podstawowego kierowcy zespołu Renault w tym sezonie!

Jeszcze kilka miesięcy temu powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 wydawał się niemożliwy. Ale ostatnie tygodnie pokazują, że wcale nie jest to tak nieprawdopodobne, jak sądziliśmy wcześniej. Polak kilka razy brał udział w testach zespołu Renault, w których jeździł bolidem z 2012 roku. Ostatni raz w środę, kiedy to prezentował się na torze Paul Ricard w Le Castellet we Francji.

A Anthony Rowlinson, dziennikarz "Autosportu", zdradził garść kolejnych interesujących informacji dotyczących 32-letniego kierowcy. Okazuje się bowiem, że w symulatorach Kubica wypadał lepiej, niż obecni kierowcy F1! - Kubica ma za sobą dwieście okrążeń w symulatorze Renault na torze w Barcelonie. Jego czasy były bardzo konkurencyjne, okazał się lepszy od Nico Huelkenberga. W testach na torze w Walencji był szybszy od Siergieja Sirotkina, wsiadając za kierownicę bolidu F1 po sześciu latach latach przerwy - mówił Rowlinson w podcaście "Autosportu", który w dużej mierze był poświęcony właśnie Polakowi.

- Może się to wydawać nieprawdopodobne, ale on jest tak samo szybki jak dawniej. Oczywiście ma pewne fizyczne ograniczenia, które mogą odgrywać dużą rolę na takich torach jak w Monako, ale to tylko spekulacje. Nie będziemy tego pewni, dopóki nie weźmie udział w wyścigu - słuchamy dalej.

Dziennikarze zauważają, że Kubica jest jednym z głównych kandydatów do zastąpienia Jolyona Palmera w Renault. W obecnym sezonie brytyjski kierowca ani razu nie ukończył wyścigu Grand Prix na punktowanej pozycji i jest na wylocie z zespołu. - Jest sporo plotek, że straci miejsce w Renault już po przerwie wakacyjnej. Robert jest w stanie szybko się ścigać. Warto dać mu szansę nawet w tym roku, w pięciu-sześciu wyścigach, by zobaczyć jak mu idzie. To jest naprawdę dobry kierowca. Mając do dyspozycji pojazd BMW był nawet w stanie walczyć o tytuł mistrzowski. Pokazał wtedy niezwykłą determinację - ocenił Stuart Codling.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: