SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Maciej Kot dodał gazu... za kółkiem [GALERIA]

Maciej Kot dodał gazu... za kółkiem [GALERIA]

07.04.2017, godz. 02:00
Maciej Kot, samochód, rajdy
Maciej Kot podczas IX Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza (marzec 2015 rok) foto:

Zaledwie osiem dni przerwy mieli narciarscy skoczkowie po zakończeniu sezonu 2016-2017. Kadra Stefana Horngachera wznowiła już treningi. A po niedzieli rusza na dwutygodniowe zgrupowanie na Wyspy Kanaryjskie, gdzie spędzi m.in. święta Wielkanocy.

- Zapewniam, że nie czuję przesytu skokami narciarskimi. Chętnie wróciłem do trenowania, chociaż pierwszy trening, na siłowni w Zakopanem, był bardzo ciężki i mozolny. Ale mam wielką motywację. Chciałbym dobrze wypaść w igrzyskach w Pjongczangu - mówi "Super Expressowi" Maciej Kot (26 l.), który ma za sobą najlepszą zimę w życiu.

Maciej wykorzystał czas przerwy na spotkanie ze swoją sympatią Agnieszką, na regenerację organizmu w ośrodkach termalnych, obowiązki wobec sponsorów i na start w samochodowym rajdzie Memoriał Kuliga i Bublewicza w okolicach Wieliczki.

- Nie zostałem sklasyfikowany, bo nie mając czasu na przygotowanie, pojechałem poza konkursem, bez pomiaru czasu. Mówili mi, że wyglądało to dobrze technicznie - cieszył się czołowy skoczek świata. - Prowadziłem mitsubishi lancer evo 9, taki sam, jaki miałem dwa lata temu, a potem go sprzedałem. Teraz wozu użyczył mi kolega, Marcin Golonka, który był moim pilotem. Jestem zadowolony, bo dojechaliśmy do mety w dobrym czasie.

Na wakacje z Agnieszką przyjdzie mu jeszcze długo poczekać.

- Myślę, że znajdzie się na to czas w sierpniu - wyjawia. - Tak jak rok temu, gdy spędziliśmy tydzień w Chorwacji.

autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: