SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Małysz pouczył Kota: Maciek, kurczę, uciesz się!

Małysz pouczył Kota: Maciek, kurczę, uciesz się!

12.02.2017, godz. 10:51
Adam Małysz
foto: CYFRA SPORT

Po kilku latach przerwy Adam Małysz znowu aktywnie bierze udział w konkursach skoków narciarskich. Jako dyrektor naszej kadry, dogląda, by zawodnikom niczego nie brakowało. Po wynikach, jakie osiągają nasi reprezentanci, można wnioskować, że "Orzeł z Wisły" ze swojej roli wywiązuje się znakomicie. Sobotnie zwycięstwo Macieja Kota w Sapporo bardzo go ucieszyło. W jednej z rozmów zdradził radę, jaką dał młodszemu koledze.

Maciej Kot skoki w Sapporo będzie wspominał bardzo długo. W sobotę wreszcie udało mu się wygrać konkurs Pucharu Świata. W niedzielę był czwarty, ale w kwalifikacjach zrobił wrażenie na wszystkich. Poszybował na sto czterdziesty czwarty metr i ustanowił nowy rekord skoczni. Sukcesy 25-latka bardzo ucieszyły Adama Małysza. Dyrektor naszej kadry często wspiera młodszego kolegę i wciąż widzi w nim przyszłość naszych skoków.

W rozmowie z portalem interia.pl Małysz przyznał, że w sobotnim konkursie ze strony Kota brakowało mu jednego - radości po świetnych próbach. Według byłego mistrza sobotni triumfator zbyt mało ekspresyjnie okazuje swoje uczucia po udanych skokach. - On jest na swój sposób specyficzny. Często mu powtarzam: "Maciek, kurczę, wyjdzie ci skok, a jeśli nawet nie, to po wylądowaniu podnieś rękę i uciesz się". Naprawdę to bardzo mocno działa na sędziów. Jeśli sędziowie widzą, że zawodnik po skoku jest mocno zadowolony, wtedy przyznają mu zupełnie inne, wyższe noty. A już tym bardziej takie gesty są wskazane w obecnej sytuacji, gdy Maciek skacze dobrze i ma szanse na zwycięstwa. Cóż, taki jest Maciek, więc w jego przypadku to nie jest prosta rzecz, by nagle zacząć okazywać emocje - powiedział Adam Małysz.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: