SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Ze skoczni na stół operacyjny. Francuz ma raka, ale nie rezygnuje z igrzysk

Ze skoczni na stół operacyjny. Francuz ma raka, ale nie rezygnuje z igrzysk

18.04.2017, godz. 15:32
Planica, skoki narciarskie, Puchar Świata
foto: EAST NEWS

Nie skończył jeszcze 24 lat, a już dopadł go nowotwór. Francuski skoczek narciarski Ronan Lamy Chappuis czeka na operację i nie traci nadziei na start w przyszłorocznych zimowych igrzyskach olimpijskich w PjongCzangu.

Francuz już od dziesięciu lat występuje w zawodach międzynarodowych. Pierwsze punkty Pucharu Świata zdobył w Wiśle w styczniu 2014 roku. Jego najlepsze osiągnięcia to jedenasta lokata w konkursie PŚ w Sapporo (2014) oraz piąte miejsce w MŚ 2013 w drużynie mieszanej.

W minionym sezonie nie zdobył punktów w PŚ. Od końca roku odczuwał bóle w plecach. Na tyle mocne, że nie pozwalały mu przybrać odpowiedniej pozycji na rozbiegu, a poza skocznią - wytrwać w jednej pozycji choćby przez kwadrans. Przypuszczał, że cierpi na rwę kulszową. Nie wystartował w MŚ w Lahti. Poddał się badaniom lekarskim.

-W marcu stwierdzono torbiel. Zrobiono biopsję. W kwietniu dostałem definitywną diagnozę: łagodny guz kości. Wymaga on pilnej operacji celem usunięcia i dokonania przeszczepu kostnego – napisał młody skoczek na Facebooku.

Operacja spodziewana jest na początku maja. Tymczasem Francuz otrzymuje mnóstwo wyrazów wsparcia od fanów skoków narciarskich z całego świata, w tym bardzo wiele także z Polski.

autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: