Agnieszka Radwańska wygrała WTA Montreal

Autor: East News Agnieszka Radwańska wygrała WTA Montreal

Radwańska - Williams. Agnieszka odpada, Venus triumfuje! Spadek Polki w rankingu WTA

2015-01-26 13:12

Koniec snów Agnieszki Radwańskiej o triumfie w Australian Open 2015! Polka przegrała w IV rundzie turnieju z niesamowitą Venus Williams 3:6, 6:2, 1:6 i marzenia o wielkoszlemowym triumfie znowu musi odłożyć na później. Krakowianka na chwilę przebudziła się w drugim secie, ale Amerykanka była dzisiaj nie do ruszenia. Pokazała iście kosmiczny tenis!

Od pierwszych piłek swoje tempo gry narzuciła Williams. Amerykanka odbijała niezwykle agresywnie, grając na granicy ryzyka. Na nieszczęście Polki, większość z tych zagrań Venus lądowało w korcie. W pierwszym secie krakowiance wyraźnie brakowało luzu i swobody, które zazwyczaj cechują jej tenis. Te atuty powróciły w drugiej partii...

Australian Open: Serena Williams zemściła się na Muguruzie! [WYNIKI]

Isia nie złożyła broni i nawiązała wyrównaną walkę. Przejęła inicjatywę, zaczęła szukać sprytnych rozwiązań i to jej się opłaciło. Po błyskawicznych paru gemach Polka wyrównała stan rywalizacji. Polscy kibice liczyli na to, że Agnieszka pójdzie za ciosem i dobije rywalkę w ostatnim secie, jednak Amerykanka powtórzyła grę z początku meczu. Wychodziło jej dosłownie wszystko i dzięki temu znalazła się w ćwierćfinale tegorocznego Australian Open.

Polka nie wywalczyła go pierwszy raz od 2011 roku. Spadnie też w rankingu - na miejsca między 8 a 10.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!