SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty tenis Łukasz Kubot w finale Wimbledonu!!! Ile zarobił w Londynie?

Łukasz Kubot w finale Wimbledonu!!! Ile zarobił w Londynie?

13.07.2017, godz. 18:00
Marcelo Melo i Łukasz Kubot - Wimbledon 2017
Marcelo Melo i Łukasz Kubot - Wimbledon 2017 foto: EAST NEWS

Łukasz Kubot i Marcelo Melo zagrają w finale Wimbledonu. Polak i jego brazylijski partner po 3 godzinach i 32 minutach niesamowitej walki pokonali w półfinale 6:3, 6:7(4-7), 6:2, 4:6, 9:7 fińsko-australijską parę Henri Kontinen/John Peers. W tym sezonie Kubot i Melo nie przegrali na trawie ani jednego meczu. Zanotowali serię 13 zwycięstw z rzędu.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo przed londyńskim Szlemem wygrali turnieje w s-Hertogenbosch i Halle, a w Londynie też pokazują, że trawa to w tym roku ich królestwo. Mecz z rozstawionymi z numerem 1 Kontinenem i Peersem był niezwykle dramatyczny, a kilka razy wydawało się, że zwycięstwo wyślizguje się Polakowi i Brazylijczykowi z rąk. W końcu jednak to oni lepiej wytrzymali trudy morderczego boju. Po ostatniej piłce szczęśliwy Kubot najpierw wyściskał się z nazywanym "Żyrafą" Melo (203 cm wzrostu), a potem odtańczył tradycyjnego kankana. Polski deblista wykonuje go na korcie po ważnych zwycięstwach.

Za awans do finału Wimbledonu Kubot i Melo zarobili już 200 tys. funtów czyli 960 tys. złotych (do podziału). Jeżeli wygrają sobotni finał, dostaną drugie tyle. Ich rywalami będą Chorwat Mate Pavić i Austriak Oliver Marach, były deblowy partner i dobry przyjaciel Łukasza.

Kubot jest trzecim Polakiem w finale londyńskiego Szlema - po Jadwidze Jędrzejowskiej (1937) i Agnieszce Radwańskiej (2012). Obie nasze panie finały przegrały.

Urodzony w Bolesławcu Łukasz ma już na koncie jeden wielkoszlemowy triumf w grze podwójnej. W 2014 roku razem ze Szwedem Robertem Lindstedtem triumfowali w Australian Open.

1/2 finału Wimbledonu: Łukasz Kubot/Marcelo Melo - Henro Kontinen/John Peers 6:3, 6:7(4), 6:2, 4:6, 9:7

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: