SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Roland Garros: Magda Linette - Alize Lim NA ŻYWO w TV i STREAM ONLINE. O której godzinie?

Roland Garros: Magda Linette - Alize Lim NA ŻYWO w TV i STREAM ONLINE. O której godzinie?

29.05.2017, godz. 09:12
Magda Linette
Magda Linette foto: EAST NEWS

Magda Linette - Alize Lim NA ŻYWO. Gdzie transmisja TV i STREAM ONLINE LIVE z meczu w I rundzie Roland Garros. Magda Linette jeszcze nigdy nie przebrnęła I rundy wielkoszlemowego French Open. Za każdym razem, gdy udało jej się zakwalifikować do turnieju głównego, odpadała po pierwszym meczu. Jak będzie teraz? W starciu z Francuzką Alize Lim będzie faworytką. Kiedy mecz Linette - Lim? O której godzinie i gdzie go można obejrzeć?

Magda Linette zajmuje 94. miejsce w rankingu WTA. Obecność w pierwszej "100" zagwarantowała jej miejsce w turnieju głównym Roland Garros. Jej rywalka, Francuzka Alize Lim okupuje dopiero 259. pozycję. Organizatorzy przyznali jej dziką kartę czyli przepustkę do gry w turnieju głównym mimo zbyt niskiej pozycji. Wzbudziło to spore kontrowersje. Na internetowych forach tenisowych fanów nie brakowało opinii, że Alize Lim dziką kartę otrzymała dzięki... urodzie. 26-latka z Paryża znana jest z tego, że wygląda jak modelka. Dzięki temu jest kraju popularna. Tyle, że wyniki ostatnio miała kiepskie. Dlatego pojawiły się głosy, że na dziką kartę bardziej zasłużyły inne tenisistki z Francji, te młodsze i bardziej perspektywiczne. Miejmy nadzieję, że Magda Linette wykorzysta dobre losowanie i awansuje do II rundy Roland Garros.

Tradycyjnie już ogranizatorzy Roland Garros zwiększyli premie, o które powalczą tenisiści. Już za sam występ w I rundzie turnieju singlowego zawodnicy dostaną po 35 tysięcy euro, a za awans do II rundy kolejne 25 tys. (w sumie 60 tysięcy euro). Triumfatorzy zgarną po 2,1 mln euro.

Mecz Linette - Lim zostanie rozegrany w poniedziałek na korcie nr 2 jako ostatni tego dnia, po dwóch meczach panów (3-5 setów) i jednym pań (2-3 sety). Rywalizacja rozpocznie się tam o godz. 11. Zatem mecz Polki powinien zacząć się wieczorem ok. godz. 18.30-19.30. Transmisja TV z Roland Garros w Eurosporcie 1, Eurosporcie 2, usłudze internetowej Europsort Player oraz na płatnych kanałach Tenis Premium 1 i Tenis Premium 2.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: