SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Futbol w Ghanie stoi w miejscu. Wszystko przez... seks!

Futbol w Ghanie stoi w miejscu. Wszystko przez... seks!

05.10.2016, godz. 18:01
Kibice Ghany
Kibice Ghany foto: EAST NEWS

Seks może być szkodliwy dla piłkarzy? Słyszeliśmy o tym, że trenerzy przed ważnym meczem zakazują miłosnych igraszek, ale jeszcze nigdy nie zatrzymywały one rozwoju sportu w całym kraju! Były reprezentant Ghany Malik Jabir twierdzi, że seks szkodzi karierom tamtejszych piłkarzy.

Seks w sporcie to tematyka długa i szeroka. Od lat szkoleniowcy sprzeczają się w podejściu do tej sprawy. Przed Euro 2016 trener Walijczyków Coleman był tak restrykcyjny, że zakazał całym rodzinom piłkarzy przebywać w hotelu drużyny. Byli też tacy, którzy nie przykładali do tego większej wagi. W Ghanie też było o tym głośno kilka lat temu, gdy lider kadry Kevin-Prince Boateng cierpiał na uraz miednicy właśnie przez nadmiar seksu. Lekarze zalecili mu spokojniejsze wieczory.

Teraz Malik Jabir poszedł o krok dalej i uważa, że całe pokolenie piłkarzy w Ghanie przestało się rozwijać, ponieważ zawodnicy przed treningami i meczami uprawiają seks. - Wielu piłkarzy w dzisiejszych czasach nie jest w stanie grać przez pełne 90 minut. Nie poświęcają wystarczająco dużo czasu na sen i treningi. Za to za zbyt długo uprawiają seks. W Ghanie jest mnóstwo pięknych kobiet - powiedział Jabir.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: