SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna Piotr Zieliński na ustach włoskich mediów: Trzeba mu podnieść klauzulę. Jest wart więcej niż 70 milionów

Piotr Zieliński na ustach włoskich mediów: Trzeba mu podnieść klauzulę. Jest wart więcej niż 70 milionów

11.02.2017, godz. 16:00
Piotr Zieliński - Napoli
Piotr Zieliński - Napoli foto: EAST NEWS

Piotr Zieliński jak Luka Modrić. Nie trzeba było długo czekać na takie porównania we Włoszech. Polski pomocnik zachwycił włoskie media w ostatnich spotkaniu Napoli z Genoą. Polak zdobył gola, zapracował kilkoma zagraniami na uznanie, a zarazem... załatwił sobie rozmowy o nowym kontrakcie. Jak się bowiem okazuje, Włosi już boją się, że klauzula 70 milionów euro okaże się dla niektórych klubów... zbyt niska.

- "Najwspanialsze odkrycie Napoli". - "Zagrał jak Luka Modrić". - "Powinno podpisać się z nim nowy kontrakt i podnieść klauzulę odejścia". To tylko kilka fragmentów tekstu z "La Gazzetta dello Sport". Polak przedstawiony został w nim jako kolejna gwiazda futbolu. Magik i mózg Napoli, który za zadanie ma tylko kreować grę, pozostawiając czarną robotę Brazylijczykom. Na dodatek kolejny raz wspomniano o możliwym transferze reprezentanta Polski. I to w sytuacji, gdy klauzula odejścia Polaka wynosi aż 70 milionów euro! -" To jeden z najbardziej ekscytujących pomocników w Europie" - to jeszcze jeden z cytat z "LGdS".

Czy naszego piłkarza czeka już niedługo przeprowadzka? Cóż, jak nie lubimy transferowych plotek, tak musimy przypomnieć, że jeszcze niedawno o Zielińskim wspominano w kontekście Realu Madryt. I biorąc pod uwagę porównania do Luki Modricia, a także wiek chorwackiego rozgrywającego, trudno nie zacząć łączyć byłego piłkarza Empoli z madryckim gigantem.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: