SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Joanna Jóźwik ostro o rywalkach: Wstrzyknę sobie testosteron i powalczę o medale na 800 m

Joanna Jóźwik ostro o rywalkach: Wstrzyknę sobie testosteron i powalczę o medale na 800 m

21.08.2016, godz. 15:07
Joanna Jóźwik chce sobie wstrzyknąć testosteron
foto: Eastnews

Joanna Jóźwik nie dała rady dobiec do podium. Polska biegaczka w olimpijskim finale na dystansie 800 metrów zajęła piątą pozycję, ale akurat ze swojego występu być zadowolona. Pobiła bowiem rekord życiowy i została najszybszą Europejką od 2011 roku. Problem w tym, że medale straciła, bo jej rywalki bardziej przypominały facetów niż kobiety. - Też sobie wstrzyknę trochę testosteronu - rzuciła nasza biegaczka.

- W drodze na stadion przede mną szła Wambui, która jest trzy razy większa ode mnie. Jak ja mam się czuć? Ona ma wielką łydkę, wielką stopę, zrobi jeden krok, a ja trzy - narzekała po występie polska zawodniczka. - Koleżanki mają bardzo wysoki poziom testosteronu, zbliżony do męskiego, stąd ich wygląd i wyniki. Semenya jest w tym sezonie nie do pobicia i jeżeli władze światowej federacji lekkoatletycznej nic z tym nie zrobią, nie przywrócą dopuszczalnego limitu testosteronu we krwi, to wciąż będzie nie do pokonania - dodała. I ma sporo racji. Najlepsze na bieżni Afrykanki faktycznie przypominały biegaczy męskich i zamiast na technice, polegają od jakiegoś czasu tylko na swojej sile. Sile, którą wypracowały podczas treningów w dyskusyjnych okolicznościach.

Tylko z drugiej strony: czy jakikolwiek sprinter narzeka, że Usain Bolt to genetyczna maszynka do zdobywania medali? Albo pływacy, którym przyszło trenować w epoce Michaela Phelpsa? Facet ma nadnaturalne płuca, idealne proporcje ciała, miałby nałogowo jarać fajki, żeby konkurencja mogła z nim startować jak równy z równym?


autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: