Polska siatkówka

Autor: East News Reprezentacja Polski - siatkówka

Rio 2016: Polska zabawiła się ze słabym Egiptem! Udany początek igrzysk

2016-08-08 9:35

Polska reprezentacja siatkówki kapitalnie rozpoczęła turniej olimpijski w Rio de Janeiro! Pewnie pokonała przeciętny Egipt 3:0 (25:18, 25:20, 25:17). Siatkarze z Afryki byli najsłabszym rywalem w grupie B. Biało-czerwoni zaliczyli dobre przetarcie przed trudniejszymi spotkaniami. Z kim i kiedy zagrają kolejny mecz?

Zgodnie z oczekiwaniami Polska nie miała żadnych problemów z Egiptem w meczu rozpoczęcia olimpijskiej przygody w Brazylii. Wszyscy nasi siatkarze zagrali konkretnie, a przede wszystkim z pełnym skupieniem. Nie zlekceważyli rywali, tylko wyszli na boisko i zrobili profesjonalną robotę. Świetnie grali liderzy naszej drużyny - Michał Kubiak i Bartosz Kurek. Na siatce wygrywali dosłownie wszystko! Przełomowym momentem meczu był środek drugiego seta, gdy Egipcjanie trochę uciekli nam z wynikiem. Wtedy kapitalną serię serwisową złapał Mateusz Bieniek! Kilka razy z rzędu trafił podaniem i pozwolił Polakom objąć prowadzenie 2:0 w setach. W ostatnim biało-czerwoni się bawili. Wystarczy powiedzieć, że w pewnym momencie było 10:1.

Z kim i kiedy polscy siatkarze zagrają swój drugi mecz na turnieju olimpijskim w Rio? Czeka ich starcie z Iranem we wtorek 9 sierpnia o godz. 22:05. My już teraz zapraszamy na relację LIVE z tego wydarzenia.

Polska - Egipt: 25:18, 25:20, 25:17