SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks "Główka"wraca do zdrowia [ZDJĘCIA]

"Główka"wraca do zdrowia [ZDJĘCIA]

06.12.2016, godz. 02:00
GŁÓWKA WRACA DO ZDROWIA
GŁÓWKA WRACA DO ZDROWIA foto:

Dobre wieści w sprawie Krzysztofa Głowackiego (30 l.)! Były mistrz świata WBO wagi junior ciężkiej rozpoczął w Warszawie kolejny etap rehabilitacji kontuzjowanej prawej ręki, a wczoraj wrócił do lekkich treningów. Łokieć "Główki" wraca do pełnej sprawności, a eks-czempion zapowiada, że chce jak najszybciej odzyskać utracone trofeum.

Głowacki nabawił się kontuzji jeszcze przed wrześniową walką z Oleksandrem Usykiem. Po porażce doszedł uraz nadgarstka, który był leczony serią zastrzyków z komórek macierzystych. Cztery tygodnie temu przeszedł operację łokcia, która zakończyła się sukcesem. - Mogę zginać już rękę, ale mam problemy z jej wyprostowaniem. Wszystko jednak idzie w dobrym kierunku - mówi nam "Główka", którego odwiedziliśmy w stołecznym Carolina Medical Center.

Wczoraj Głowacki rozpoczął pierwsze treningi z Fiodorem Łapinem. - Stęskniłem się już za salą treningową. Na razie nie będę używał prawej ręki, ale lewą mogę bić normalnie - tłumaczy Krzysztof, który być może wróci na ring w połowie kwietnia. Liczy też na walkę o utracony pas. - Oddałem to trofeum tylko na chwilę, chcę rewanżu z Usykiem, muszę odzyskać co swoje! - zapowiada "Główka".

autor: Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: