SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Manny Pacquiao OSZUKANY?! Legendy boksu wściekłe na werdykt: To koniec boksu

Manny Pacquiao OSZUKANY?! Legendy boksu wściekłe na werdykt: To koniec boksu

02.07.2017, godz. 14:01
Manny Pacquiao-Jeff Horn
Manny Pacquiao (L) i Jeff Horn podczas walki ma stadionie w Brisbane. Pojedynej niespodziewanie wygrał Australijczyk Jeff Horn pokonując Filipińczyka na punkty 111:117 i 113:115 (x2) foto: AP

Korupcja. Skandal. Żart. Porażka Manny'ego Pacquiao z Jeffem Hornem rozpaliła środowisko bokserskie na całym świecie. Fachowcy nie mają wątpliwości: Filipińczyk przegrał, ponieważ walka została ustawiona, a triumf Australijczyka wydrukowany. - To koniec boksu - przeczytać można na Twitterze.

W Internecie dyskusja na temat sędziowskiego werdyktu po walce Jeffa Horna z Mannym Pacquiao trwa od kilku dobrych godzin. Przeważają opinie, mówiące o skandalu i ustawieniu werdyktu sędziowskiego. Australijczyk wygrał bowiem jednogłośnie na punkty, ale statystyki ringowe pokazują wynik całkiem odmienny. Filipińczyk zadał mniej ciosów, a mimo to aż dwa razy częściej trafiał swojego przeciwnika!

- "To nie była walka, którą ja widziałem. Coś złego dzieje się z boksem. Horn był aktywny, ale trudno mi dostrzec jakikolwiek fragment walki, który był na jego korzyść" - napisał na Twitterze legendarny Lennox Lewis. To jeden z łagodniejszych wpisów. Teddy Atlas, dawny trener największych pięściarzy, dzisiaj komentator, poszedł zdecydowanie dalej: - "To skorumpowany sport. Byłem w nim przez 45 lat. Przepraszam".

Oburzonych znaleźć można wszędzie. Samuel L. Jackson, aktor. Robert Flores, dziennikarz. Wreszcie Deion Sanders, były futbolista: - "Boks to nie sport. To przekręt".

Korupcja, układy, kontrowersje. Czy w boksie od talentu ważniejsze są układy?

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: