SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Młody bokserski talent Igor Jakubowski: Zawodowstwo? Tak, ale nie w Polsce

Młody bokserski talent Igor Jakubowski: Zawodowstwo? Tak, ale nie w Polsce

14.12.2016, godz. 07:30
Jakubowski jedzie na IO
foto: Super Express

- Przejście na zawodowstwo? Jak najbardziej, ale na pewno nie w Polsce – mówi „Super Expressowi” czołowy polski pięściarz amatorski, wicemistrz Europy i olimpijczyk z Rio Igor Jakubowski (24l.). „Cygan”(pseudonim boksera), obawia się, że polscy promotorzy mogliby go... ocyganić.

Na igrzyskach w Rio przegrał w pierwszej walce, ale wyniósł cenną naukę. - Gdy wywalczyłem kwalifikację nagle pojawiło się wokół mnie wielu „kumpli”. Po porażce już ich nie było, została tylko rodzina i trenerzy – wspomina. O Jakubowskiego od dłuższego czasu dopytują promotorzy. „Cygan” nie ukrywa, że rozważa przejście na zawodowstwo, ale nie w... Polsce.

- Nawet nie patrzyłem na oferty polskich promotorów, interesują mnie jedynie opcje zagraniczne. Znam większość naszych zawodowców i wiem, jak to wszystko wygląda od środka. Rywale-kelnerzy, którzy zostaliby znokautowani przez większość amatorów. Liczne oszustwa i niewywiązywanie się z kontraktów. W Polsce zawodowstwo jest na poziomie... paraolimpijskim – mówi ostro Jakubowski, który na MŚ w Baku (2011) pokonał Dominikańczyka Felixa Valerę, późniejszego... czempiona WBA wagi półciężkiej.

autor: Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: