SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki boks Krzysztof Głowacki - Ołeksandr Usyk: Nie może się doczekać, aż walnie go w Główkę

Krzysztof Głowacki - Ołeksandr Usyk: Nie może się doczekać, aż walnie go w Główkę

17.09.2016, godz. 08:50
Krzysztof Głowacki, Ołeksandr Usyk, ważenie
foto: Super Express

Bardziej nakręcam się, gdy boksuję na swojej ziemi. W Polsce czuję się najlepiej. Co tu dużo mówić? Trzeba przyjść i to zobaczyć - zapowiedział Krzysztof Głowacki (30 l., 26-0, 16 k.o.) przed walką z Ukraińcem Ołeksandrem Usykiem (29 l., 9-0, 9 k.o.) w obronie pasa WBO wagi junior ciężkiej.

Nasz czempion okazał się minimalnie cięższy od przeciwnika.Podczas piątkowej ceremonii ważenia przed galą okazało się, że dwóch Polaków niepoważnie podeszło do swoich obowiązków - Michał Cieślak nie zmieścił się w limicie wagowym przed walką z Giulianem Ilie i miał 2 godziny na zbicie wagi. Patryk Szymański musiał. ściągnąć majtki, by osiągnąć limit. Przy ważeniu Głowackiego też doszło do kontrowersji, bo obóz Usyka twierdził, że "Główka" przekroczył limit wagi junior ciężkiej (90,7 kg). Ostatecznie słynny ringowy anonser Jimmy Lennon jr rozwiał wątpliwości - Głowacki ważył 90,4 kg), a jego rywal (90,150 kg).

Przed ceremonią ważenia "Główka" uciął sobie sympatyczną pogawędkę z "Super Expressem".

- Chcę jak najszybciej wyjść na ring, jestem naładowany, nie mogę się doczekać - powiedział nam nasz czempion. - Na gali będą moi rodzice, brat i starsza córka. Żona Karolina urodziła kilka dni temu, dlatego będzie kibicowała sprzed telewizora.

Malutka pociecha Głowackiego urodziła się 6 września i ma na imię Victoria. - Oby to imię było prorocze i w sobotę odniosę efektowną wiktorię! - ma nadzieję "Główka".

Gala Polsat Boxing Night (godz. 18) jest transmitowana w systemie pay--per-view (40 zł). Dostęp do wydarzenia można wykupić przez SMS i stronę internetową Cyfrowego Polsatu. Galę można oglądać także w serwisie www.ipla.tv

ZOBACZ: Polsat Boxing Night. Krzysztof Głowacki - Oleksandr Usyk NA ŻYWO: Gdzie transmisja TV i STREAM ONLINE?

autor: Mateuz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: