SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Polsat Boxing Night. Artur Szpilka: Głowacki znokautuje Usyka!

Polsat Boxing Night. Artur Szpilka: Głowacki znokautuje Usyka!

17.09.2016, godz. 18:29
Krzysztof Głowacki
foto: EAST NEWS

To Krzysztof Głowacki znokautuje Ołeksandra Usyka - taką opinię wyraził przed galą Polsat Boxing Night były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Artur Szpilka. Polski pięściarz nie zgadza się z opinią większości ekspertów, którzy własnie w ukraińskim mistrzem olimpijskim z Londynu widzą przyszłego dominatora. Oby to "Szpila" miał rację!

- Głęboko wierzę w to, że Krzysiek wygra. Na pewno pokaże dobry boks, a w końcowych rundach powinien znokautować Usyka - powiedział Szpilka w rozmowie z Wirtualną Polską. - Usyk jest świetnym technikiem, ale "Główka" też potrafi tak boksować, a do tego ma przewagę siły fizycznej. Mam nadzieję, że to wykorzysta. Jedno jest pewne - to będzie wielkie widowisko, szykuje się kapitalna walka - dodał jeszcze pięściarz wagi ciężkiej. Czy to on będzie miał rację? Fachowcy prezentują raczej odmienne opinie. Były mistrz świata kategorii junior ciężkiej, Johnny Nelson, uważa wręcz, że Głowacki nie ma żadnych szans by dotrwać do końcowych rund: - Jeśli on nie będzie leżał do dziewiątej rundy, to ja się nie znam na boksie.

Na szczęście to już nie pierwszy raz, gdy Głowacki nie jest faworytem. Marco Huck też miał zmiażdżyć Polaka, tymczasem właśnie nasz pięściarz rozbił Niemca. A wydaje się, mimo wszystko, że to bokser naszych zachodnich sąsiadów był lepszym pięściarzem niż na razie jest Usyk. Bokser efektowny, walczący niezwykle poprawnie technicznie, ale daleki od miana "doświadczonego".

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: