SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Jędrzejczyk kontra Kowalkiewicz. Mistrzyni obraziła się na rywalkę bo ta się nie wystraszyła?

Jędrzejczyk kontra Kowalkiewicz. Mistrzyni obraziła się na rywalkę bo ta się nie wystraszyła?

12.11.2016, godz. 17:52
Karolina Kowalkiewicz - Rose Namajunas
foto: Twitter

Miał być wielki pojedynek polsko-polski. Czysta sportowa rywalizacja, potwierdzająca wielkość żeńskiego MMA w naszym kraju. Joanna Jędrzejczyk, mistrzyni federacji UFC kontra Karolina Kowalkiewicz, absolutna niespodzianka w najsłynniejszej federacji świata. Wyszła spora awantura, w której, przynajmniej na razie, liczba epitetów przerosła liczbę ciosów. O co właściwie poszło?

Konferencja prasowa, ważenie. Wreszcie kulisy. Nagrania z awanturującymi się Polkami obiegły świat i stały się dla UFC najlepszą reklamą dla zbliżającego się pojedynku na gali UFC w Nowym Jorku. - Twoje marzenia o tytule pójdą do piachu - wykrzyczała z nienawiścią Jędrzejczyk w stronę swojej przeciwniczki. Kowalkiewicz zareagowała w swoim stylu. Zupełnie nieznanym fanom MMA. Uśmiechem, spokojem, ewentualnie gestem. - Jestem kobietą. Przecież nie będę wyzywać swoich rywalek - wyjaśniła w jednym z wywiadów.

Obóz Kowalkiewicz nie ukrywa jednak, że ma pretensje do JJ. - To było słabe - powiedział trener Łukasz Zaborowski. - Asia spina się tak jak się spodziewałam. Chyba pęka - dodała KK. - Więcej luzu do siebie. Wcześniej Polka wyjaśniła, co tak ubodło mistrzynię, która od samego początku dość chłodno wypowiadała się o pretendentce. - Po walce z Rose Namajunas powiedziałam, że nie boję się jej. Jędrzejczyk wytknęła to później następnej rywalce w jednym z wywiadów.

Cóż, można odnieść wrażenie, że razem z tytułem mistrzowskim rośnie też ego. I szkoda tylko, że w całym tym teatrzyku brać udział muszą dwie zawodniczki z Polski. Które tak naprawdę dać miały tylko dobrą walkę.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: