SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki mma mma KSW 37: Karol Bedorf - sylwetka mistrza

KSW 37: Karol Bedorf - sylwetka mistrza

30.11.2016, godz. 03:00
KAROL BEDORF
KAROL BEDORF foto: KSW

Karol Bedorf to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników MMA w Polsce. Na gali KSW 37 po raz kolejny stanie do obrony pasa mistrzowskiego federacji w wadze ciężkiej. Jego przeciwnikiem w Krakowie będzie Fernando Rodrigues Jr. Dotychczas "Koko" w KSW przegrał tylko dwie walki, a z federacją związany jest od 2007 roku.

Karol Bedorf w mieszanych sztukach walki zadebiutował w listopadzie 2007 roku na gali KSW 8. Pokonał wówczas w turniejowej rywalizacji Francisa Carmonta, by w kolejnym starciu przegrać ze zwycięzcą imprezy Aleksiejem Olejnikiem. Przerwa od największej federacji w Polsce trwała dwa lata. W tym czasie "Koko" walczył na galach FCM XXL Cage Tournament oraz PAMMAA. W grudniu 2009 roku po raz kolejny zaufało mu KSW. Po raz kolejny w formule turniejowej pokonał pierwszego rywala, ale w trakcie starcia odniósł kontuzję, co wyeliminowało go z dalszej rywalizacji.

Kariera Bedorfa w KSW nabrała tempa w 2012 roku. Wtedy to na osiemnastej gali federacji zmierzył się ze zwycięzcą turnieju wagi ciężkiej Davidem Olivią. Polak wygrał tę wojnę przez jednogłośną decyzję sędziów. Rok później w walce o możliwość starcia o mistrzostwo wagi ciężkiej okazał się lepszy od Oli Thompsona. Tytuł wojownik ze Szczecina wywalczył we wrześniu 2013 roku, pokonując Pawła Nastulę.

W obronie mistrzowskiego pasa stawał trzykrotnie. Bedorf pokonywał kolejno Rollesa Gracie'a, Michała Kitę, Jamesa McSweeneya. Po zdobyciu tytułu walczył także z Peterem Grahamem, ale to starcie nie mogło zabrać mu pasa. Już trzeciego grudnia w krakowskiej Tauron Arenie "Koko" zmierzy się z Fernando Rodriguesem Jr. na gali KSW 37. Czy i tym razem obroni miano najlepszego w kategorii ciężkiej? Przekonaj się, śledząc relację NA ŻYWO w INTERNECIE z gali KSW 37 na sport.se.pl!

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: