SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki mma mma Michał Materla skarży się na policję? "Zatrzymanie z użyciem materiałów wybuchowych"

Michał Materla skarży się na policję? "Zatrzymanie z użyciem materiałów wybuchowych"

15.12.2016, godz. 08:27
Michał Materla vs Rousimar Palhares
foto: KSW

Michał Materla został zatrzymany we wtorek przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Jego menedżer opublikował oficjalne stanowisko w tej sprawie, z którego dowiadujemy się, że obóz zawodnika... skarży się na zachowanie funkcjonariuszy. Ci nie zważając na to, że w mieszkaniu znajdują się małoletnie dzieci, mieli wejść do niego przy użyciu materiałów wybuchowych i granatów hukowych. Na ich działanie ma zostać złożone zażalenie.

Do zatrzymania Materli doszło we wtorek nad ranem w jego mieszkaniu, w którym przebywał wraz z żoną i dwójką dzieci. Jak twierdzi Norbert Sawicki - brat i menedżer zawodnika - działania funkcjonariuszy miały być wielce nieadekwatne do sytuacji i warunków, w jakich znalazł się podejrzany. CBŚP przy zatrzymaniu użyło materiałów wybuchowych i granatów hukowych narażając dzieci na wielki stres. Ponadto Sawicki zauważa, że wszelkie zarzuty pod adresem jego brata są całkowicie niezrozumiałe oraz, że nie przedstawiono mu żadnych dowodów jego winy.

Oświadczenie Norberta Sawickiego, brata i menedżera Michała Materli:

"W dniu wczorajszym o godzinie 6.00 rano doszło do zatrzymania Michał Materli przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego w Poznaniu. Został on zatrzymany w swoim mieszkaniu, w którym mieszkał ze swoją żoną oraz dwójką małoletnich dzieci.

Funkcjonariusze dokonali zatrzymania z użyciem materiałów wybuchowych oraz granatów hukowych. Sam sposób zatrzymania Michała Materli przez funkcjonariuszy budzi daleko idące wątpliwości, zarówno, co do adekwatności użytych środków jak i samych podstaw zatrzymania Michała Materli.

Warto zauważyć, że do zatrzymań w ostatnich latach, w o wiele poważniejszych sprawach, nie były używane tak drastyczne środki. W szczególności kontrowersje budzi fakt, że w wyniku rozpoznania operacyjnego powinno wynikać, że w mieszkaniu znajdują się małoletnie dzieci, które zostały poddane wielkiemu stresowi.

W związku z powyższym, na sposób zatrzymania zostanie złożone zażalenie. Michałowi Materli postawiono zarzuty, które są dla niego kompletnie niezrozumiałe jak i również dla ustanowionego przez niego obrońcy.

Ponadto, nie przedstawiono dowodów, z których mogłaby wynikać wina oraz zasadność postawionych zarzutów.

W obecnej chwili czekamy na stanowisko prokuratury odnośnie do ewentualnych środków zapobiegawczych i dalszych kroków w sprawie. Jako obrońca Michała Materli został ustanowiony szczeciński adwokat Jakub Łysakowski.

Przypominamy o zasadzie domniemania niewinności i prosimy wszystkich o powstrzymanie się od przedwczesnego osądu Michała Materli.

O dalszych rozstrzygnięciach będziemy informować w miarę możliwości, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów."

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: