SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma "Żona boi się, żebym nie dostał kopa w łeb". Szymon Kołecki debiutuje dziś w MMA

"Żona boi się, żebym nie dostał kopa w łeb". Szymon Kołecki debiutuje dziś w MMA

04.03.2017, godz. 09:46
Szymon Kołecki
Szymon Kołecki foto: Super Express

W sobotni wieczór Szymon Kołecki zadebiutuje na ringu MMA. Polski sztangista wystąpi na gali PLMMA 72 w Łomiankach, gdzie jego przeciwnikiem będzie Dariusz Kazimierczuk. Złoty medalista z Pekinu już nie może doczekać się pierwszego przetarcia w nowych fachu, ale mniej optymistyczna jest jego żona, Magda. Partnerka Kołeckiego ponoć od początku była zagorzałą przeciwniczką nowej pasji byłego sztangisty.

Szymon Kołecki święcił sukcesy w podnoszeniu ciężarów na najważniejszych światowych imprezach. Teraz swoich sił spróbuje w MMA. Pierwszy krokiem na nowej drodze 35-latka będzie walka z Dariuszem Kazimierczukiem podczas gali PLMMA 72 w Łomiankach. Zawodnik nie może się już doczekać starcia, do którego długo przygotowywał się z trenerem Mirosławem Oknińskim, współpracującym niegdyś z Mariuszem Pudzianowskim i Pawłem Nastulą. Sam szkoleniowiec przyznaje, że Kołecki ma sporo atutów, a jednym z najważniejszych z nich jest siła byłego sztangisty.

Nie wszyscy jednak z otoczenia Szymona Kołeckiego tak niecierpliwie czekają na jego debiut. Przeciwniczką MMA jest ponoć żona sportowca. Obawia się ona o zdrowie  męża i stara się odwieźć go od nowego zajęcia. Kołecki jednak komentuje stanowisko swojej małżonki spokojnie:

- Nadal się martwi, żebym nie dostał mocnego kopa w łeb – opowiada 35-latek. – Mam nadzieję, że po dwóch, trzech walkach się uspokoi.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: