Reprezentacja Polski pod wodzą Vitala Heynena wygrała 6 ostatnich meczów, ale żadnego do zera.

Autor: Press Focus Reprezentacja Polski pod wodzą Vital Heynen wygrała 6 ostatnich meczów, ale żadnego do zera.

Siatkówka. Polska gra z outsiderem. Final Six już pewne, typujemy 3:0

2019-06-30 11:00

Reprezentacja Polski kończy grę w Lidze Narodów meczem z drużyną, która przegrała siedem ostatnich meczów. Biało-czerwoni mają też awans do fazy Final Six w kieszeni. Ekipa Vitala Heynena powinna gładko pokonać rywali.

Polacy mają za sobą serię sześciu wygranych. Zwycięstwa z Argentyną, Serbią i Włochami nie przychodziły biało-czerwonym łatwo, potrzebne były tie-breaki, ale ekipa Vitala Heynena mogła ostatecznie cieszyć się z pokonania przeciwników. Skład polskiej ekipy jest nieco eksperymentalny, a Liga Narodów nie jest najważniejszą imprezą w kalendarzu reprezentacyjnym. Nie zmienia to faktu, że po ograniu 3:1 Niemców, biało-czerwoni zapewnili sobie awans do Final Six, gdzie zmierzą się z Brazylią, Iranem, Rosją, Francją oraz gospodarzami, Stanami Zjednoczonymi.

Szeroka kadra Polaków awansowała do Final Six po wspomnianym zwycięstwie z Niemcami, a także dzięki wynikom innych spotkań. Biało-czerwoni zakończą obecną passę zawodów rywalizując z Portugalią, która od siedmiu meczów nie wygrała. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego zdołała ugrać ledwie trzy sety, po jednym w spotkaniach z Japonią, Niemcami oraz Iranem.

Portugalczycy w ostatnich spotkaniach Ligi Narodów trzy razy przegrywali do zera. Najbliższy rywal Polaków zwyciężył po raz ostatni 14 czerwca, kiedy ograł 3:0 Chińczyków. Była to jedna z dwóch wygranych na czternaście rozegranych spotkań w tym roku. Zawodnicy Heynena będą zdecydowanymi faworytami niedzielnego meczu. Każdy stracony set nie będzie przysparzał powodów do dumy.

OSTATNIE MECZE
Polska: Niemcy (3:1), Japonia (3:1), Włochy (3:2), Serbia (3:2), Argentyna (3:2)
Portugalia: Japonia (1:3), Niemcy (1:3), Australia (0:3), Francja (0:3), Iran (1:3)