Autor: Press Focus Ostatni mecz Igi Świątek, z Kateryną Kozłową, trwał prawie trzy godziny. Polka wygrała 2:1.

Tenis. Polki walczą o główną drabinkę. Decydujące mecze Świątek i Linette

2019-08-11 12:09

Iga Świątek (65 WTA) po meczach z Caroline Wozniacki i Naomi Osaką, musiała stoczyć wielki bój w I rundzie eliminacji w Cincinnati. Polka przez blisko trzy godziny walczyła z Ukrainką Kateryną Kozłową. Wyboista droga, pełna wzlotów i upadków, ostatecznie pozwoliła awansować warszawiance do decydującej fazy kwalifikacji po trzech setach rywalizacji. Świątek wyjdzie na kort w niedzielę (11.08) o godz. 19:30. Linette zagra dwie godziny wcześniej (17:30).

Polka, by znaleźć się w głównej drabince zawodów z pulą nagród wynoszącą blisko 3 mln dolarów, będzie musiała wygrać z Yafan Wang, 51. tenisistką w rankingu WTA. 25-latka ograła w 1. rundzie CoCo Vandeweghe w dwóch setach, ale to jedno z dwóch jej zwycięstw w pięciu ostatnich spotkaniach. Azjatka gra bardzo nieregularnie. Pytaniem pozostaje forma Świątek, która ma za sobą bardzo długie spotkanie, w którego trakcie była zmuszona do skorzystania z przerwy medycznej.

Swój mecz o awans do głównej drabinki rozegra również Magda Linette. Polska zawodniczka nieco zaskoczyła pokonując Kristinę Mladenović. Być może to oznaka zwyżkującej formy. Po Wimbledonie Linette miała dołek formy, zbyt łatwo przegrywała kolejne mecze, choć w Londynie radziła sobie na trawie bardzo dobrze. Może to oznaczać, że Polka zaadaptowała się już do warunków panujących na twardych nawierzchniach w Ameryce Północnej.

Niedzielna rywalka Polki, Jennifer Brady, sklasyfikowana jest na 76. miejscu w rankingu WTA. Amerykanka wygrała cztery z ostatnich pięciu spotkań, w których rywalizowała m.in. z Shuai Peng, Monicą Puig czy Kristiną Mladenović. Jedyną porażką Amerykanki była przegrana z Simoną Halep, co mówi samo za siebie. Brady i tak stoczyła z Rumunką wyrównaną walkę, w każdym secie długo walcząc i kończąc spotkanie rywalizacją w tiebreaku. Zwycięstwo Linette byłoby dużą niespodzianką.

OSTATNIE MECZE
W. Yafai: C. Vandeweghe (2:0), L. Tsurenko (0:2), S. Stephens (0:2), T. Martincova (2:0), A. Sevastova (0:2)
I. Świątek: K. Kozłowa (2:1), N. Osaka (0:2), C. Wozniacki (2:1), A. Tomljanović (0:0, krecz), H. Watson (2:0)
J. Brady: J. Teichmann (2:1), S. Halep (1:2), K. Mladenović (2:0), M. Puig (2:0), S. Peng (2:0)
M. Linette: K.Mladenović (2:0), N. Hibino (0:2), C. Suarez Navarro (0:2), P. Kvitova (0:2), A. Anisimowa (2:0)