Kolarstwo, sąd, proces, Kaitlin Armstrong, oskarżona

i

Autor: AP Kaitlin Armstrong w sądzie

Werdykt w głośnym procesie

Dwa strzały w głowę, jeden w serce. Kobieta z zimną krwią zabiła zawodową kolarkę. Właśnie usłyszała wyrok

2023-11-20 12:21

Ława przysięgłych w amerykańskim Austin w stanie Teksas nie miała wątpliwości. Już po dwóch godzinach obrad Kaitlin Armstrong, oskarżona o zabójstwo zawodowej kolarki Anny Moriah Wilson, została przez ławników skazana na 90 lat więzienia. Do dramatu doszło w maju 2022 roku.

Według śledczych Kaitlin Armstrong poszła za Wilson do mieszkania, w którym ta przebywała i postrzeliła ją trzy razy, dwa razy w głowę, raz w serce. Prokuratorzy orzekli, że Armstrong w gniewie zazdrości zastrzeliła 25-letnią Annę Wilson. Podłożem tragedii był miłosny zawód. Kolarka bowiem kilka miesięcy wcześniej spotykała się na krótko z chłopakiem Armstrong. W dniu morderstwa poszła z nim popływać oraz zjadła wspólny posiłek.

Makabryczny wypadek i zmasakrowana twarz znanego kolarza. Pilnie przetransportowali go do szpitala

Obrońcy Armstrong wnioskowali, by ława przysięgłych rozważyła inny wyrok niż dożywocie. Zgodnie z prawem stanu Teksas 35-letnia Armstrong będzie mogła ubiegać się o zwolnienie warunkowe po 30 latach.

Mi też strzeliłaś w serce

– Jako rodzina uważamy, że sprawiedliwości stało się zadość – powiedział po wyroku Eric Wilson, ojciec ofiary. – Tu naprawdę nie ma zwycięzców. To nie czas świętowania, lecz modlitwy. Modlitwy za naszą rodzinę, naszych przyjaciół oraz rodzinę Armstrongów i ich bliskich. Dodał, że choć życie rodziny zmieniło się na zawsze, „mając za sobą tę trudną próbę, jesteśmy gotowi iść dalej”. „I zrobimy to dzięki silnemu, zdeterminowanemu, delikatnemu i życzliwemu duchowi Moriah” – podkreślił Wilson.

Młody kolarz zmarł, choć chwilę wcześniej wycofał się z wyścigu. Klub bada całą sprawę

Kiedy strzeliłaś Moriah w serce, strzeliłaś w serce mnie…” – powiedziała matka ofiary Karen Wilson, wbijając wzrok w Armstrong, gdy odchodziła z miejsca dla świadków. „Zrobiłabym wszystko, aby stanąć na drodze tej kuli” – powiedziała Karen Wilson ławnikom. „Nie zasłużyła na taką śmierć”.

Zabójczyni uciekła za granicę

Anna Wilson była wschodzącą gwiazdą profesjonalnych wyścigów na rowerach szutrowych i górskich. Odwiedzała Austin przed wyścigiem w Teksasie, gdzie była jedną z faworytek do zwycięstwa.

Dramatyczne doniesienia ze szpitala! Belgijski kolarz nie żyje

Poszukiwania sprawczyni trwały półtora miesiąca. Jeepa Kaitlin Armstrong widziano w pobliżu mieszkania, w którym przebywała Wilson mniej więcej w czasie, gdy została postrzelona, a łuski po kulach znalezione w pobliżu ciała Wilson pasowały do broni należącej do Armstrong. Ta sprzedała swój pojazd i, korzystając z paszportu siostry, poleciała do Kostaryki. Tam wydała ponad 6000 dolarów na operację nosa, poza tym zmieniła kolor włosów i fryzurę, aby umknąć sprawiedliwości. Została jednak aresztowana w hostelu przy plaży.

Tajemnicza śmierć znanego kolarza Jana Magiery
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze