Tijl De Decker

i

Autor: Tijl De Decker/INSTAGRAM Tijl De Decker

Tragiczna wiadomość

Dramatyczne doniesienia ze szpitala! Belgijski kolarz nie żyje

2023-08-26 11:30

Do tragicznego w skutkach wypadku Tijla de Deckera doszło w środę. Młody kolarz udał się na trening, podczas którego doszło do dramatycznego zderzenia. 22-latek miał uderzyć z dużym impetem w tył samochodu. Belg stracił dużo krwi i został przetransportowany do szpitala, tam przeszedł operację i był cały czas w śpiączce. Grupa Lotto Dstny przekazała brutalną informację.

Tijl De Decker był uważany za jednego z najbardziej perspektywicznych kolarzy. Młody Belg miał już na swoim koncie zwycięstwo w etapie Tour de Taiwan oraz trumfował, podczas wyścigu Paryż-Roubaix Espoire. Ponadto w tym roku ukończył wyścig Eschborn - Frankfurt U23 na wysokim, czwartym miejscu. Taką samą lokatę zajął w mistrzostwach swojego kraju do lat 23. Tijl De Decker udał się na środowy trening, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kolarz uderzył z całym impetem w tył samochodu, przy czym stracił bardzo dużo krwi i został od razu przewieziony do szpitala. Tam przeszedł operację i był utrzymywany w stanie śpiączki.

Tijl De Decker nie żyje. Tragiczną informację przekazała grupa Lotto Dstny

Lekarze nie wypowiadali się o zdarzeniu optymistycznie, walka o życie kolarza trwała, ale ostatecznie grupa Lotto Dstny przekazała brutalną informację. - Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci Tijla De Deckera. Nasze serca są złamane po tej wiadomości. W tym trudnym czasie nasze myśli są z rodziną i bliskimi kolarza, który do tej pory był w juniorskim zespole Lotto, a od 2024 roku miał ścigać się dla głównej grupy - można przeczytać w mediach społecznościowych.

Najnowsze