Tour de Pologne

Tour de Pologne: Kolarz Deceuninck-Quick Step najszybszy w Krakowie. Evenepoel triumfatorem wyścigu!

Wyścig Tour de Pologne 2020 przeszedł do historii! Ostatni, piąty etap wygrał Davide Ballerini z Deceuninck-Quick Step. Na finiszu wyprzedził o włos Pascala Ackermanna i Alberto Dainese. Najlepszy z Polaków okazał się Szymon Sajnok, zajmując na mecie dziewiąte miejsce. Cały wyścig wygrał Remco Evenepoel z Deceuninck-Quick Step.

W niedzielę odbył się piąty, ostatni etap tegorocznego Tour de Pologne. Przed startem z wyścigu wycofał się Richard Carapaz, triumfator Giro d'Italia w 2019 roku, który ucierpiał w sobotniej kraksie. Kolarze ruszyli z Zakopanego do Krakowa, mając do pokonania 188 kilometrów. Dość szybko kilku zaczęło uciekać, z czasem dołączył do nich Przemysław Kasperkiewicz. W tej grupie nie było jednak nikogo z czołówki klasyfikacji generalnej TdP, dlatego peleton nie gonił ich ze wszystkich sił. Około 40 km przed metą Kasperkiewicz odpadł, natomiast już w samym Krakowie przyszedł czas na wchłonięcie całej ucieczki. Stało się to na siedem km przed końcem rywalizacji. Finisz należał do sprinterów, spośród których najszybszy był Davide Ballerini.

77. edycję Tour de Pologne wygrał uznawany za wielki talent Remco Evenepoel z Deceuninck-Quick Step. Belg wyrobił sobie dużą przewagę podczas sobotniego etapu, więc w niedzielę spokojnie dojechał do mety razem z peletonem.