1pub_Michał Kwiatkowski

Autor: East News Michał Kwiatkowski

MŚ w Kolarstwie: Peter Sagan wygrał, Michał Kwiatkowski w czołowej dziesiątce [WIDEO]

2015-09-28 13:21

Peter Sagan został kolarskim mistrzem świata w wyścgiu ze startu wspólnego w amerykańskim Richmond. Słowak wygrał dzięki ucieczce na ostatnich kilometrach przed metą. Na ósmym miejscu dojechał broniący tytułu mistrza świata Polak Michał Kwiatkowski.

Peter Sagan wygrał z trzysekundową przewagą nad grupą 24 zawodników. Drugie miejsce wywalczył Australijczyk Michael Matthews, a trzecie Litwin Ramunas Navardauskas. Tym razem bez medalu musiał się obejść broniący tytułu Michał Kwiatkowski. Polak cały czas utrzymywał się w czołówce, ale zabrakło mu sił, by walczyć o zwycięstwo. Ostatecznie zajął ósmą pozycję.

Michał Kwiatkowski przeszedł do Team Sky. Polak chce wygrywać wyścigi

W Richmond kolarze musieli przejechać 16 razy pętlę o długości 16 kilometrów. Dystans całego wyścigu wynosił więc 261,4 km, a na trasie znajdowały się trzy niewielkie wzniesienia. Była ona dużo łatwiejsza niż ta w Ponferradzie, gdzie rok temu tryumfował Kwiatkowski.

Dla Sagana zwycięstwo w mistrzostwach świata to bardzo duży sukces. Do tej pory słowak był nazywany "The Second", ponieważ bardzo często zajmował drugie miejsca w ważnych wyścigach, m.in. w tegorocznym Tour de France. Teraz w końcu może się cieszyć z wygranej.