OGROMNA hańba dla związku. Kibice zrzucają się na koszulki dla reprezentacji

2019-09-20 16:05 DaO
Reprezentacja Polski
Autor: East News Reprezentacja Polski

Przed mistrzostwami świata w kolarstwie, które rozpoczną się w najbliższy weekend, wybuchła wielka afera z udziałem reprezentacji Polski i PZKol. Biało-czerwoni nie mieli bowiem zapewnionych... koszulek na najbliższą imprezę. Według medialnych doniesień wynikało to z opieszałości związku. Na pomoc ruszyli kibice, którzy zorganizowali zbiórkę pieniędzy w Internecie.

Zawodnicy przed tak dużą imprezą, jaką są mistrzostwa świata powinni skupić jedynie na rywalizacji i treningach. Spokoju w polskiej kadrze jednak nie było. Wszystko przez problemy, które zdarzyć się nie powinny. Jak poinformował portal sport.pl, biało-czerwoni mieli kłopoty ze strojami, bowiem PZKol. nie zdołał zapewnić wszystkim ekipom koszulek.

O ile udało się znaleźć środki na stroje dla elity kobiet, a o elitę mężczyzn zadbał selekcjoner, o tyle zespoły młodzieżowe i juniorskie zostały z niczym. Najgorsze jest to, że związek mógł bez problemy znaleźć fundusze na ten cel. Pieniądze czekają w Polskim Komitecie Olimpijskim, ale nikt nie kwapił się, aby ogłosić niezbędny przetarg. Ostatecznie wszystko udało się zorganizować.

- Zamieszanie ze strojami reprezentacji nie powinno było się zdarzyć. Przepraszamy przede wszystkim zawodników i posypujemy głowy popiołem (tak tak wiemy, że znów). Stroje są już załatwione z zapasem i nikomu nic nie zabraknie - czytamy we wpisie, na oficjalnym koncie PZKol. Ponadto pomóc postanowili również kibice. W Internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na stroje dla kolarzy. - Z racji tego, że Nasz ukochany PZKOL dał ciała, jak zwykle pomagamy Naszym zawodnikom godnie i komfortowo reprezentować Nasz kraj - napisał organizator zbiórki.

Najnowsze