Katarzyna Niewiadoma

Autor: Wei Yuet Wong, Wikimedia Commons Katarzyna Niewiadoma przygodę z kolarstwem szosowym rozpoczynała w Krakowie. Jest wychowanką sekcji kolarskiej klubu WLKS Krakus Swoszowice. Zawodniczka może pochwalić się medalami mistrzostw świata, Europy, a także igrzysk europejskich. W Paryżu Katarzyna Niewiadoma wystartuje w wyścigu ze startu wspólnego kobiet.

Wielki sukces!

Polka liderką Tour De France! Katarzyna Niewiadoma wykorzystała wielką szansę, niesamowite doniesienia dotarły do Polski!

2024-08-15 16:32

Katarzyna Niewiadoma liderką prestiżowego wyścigu Tour De France! Reprezentantka Polski zajęła drugie miejsce na odcinku Bastonge-Amneville i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Wspaniałe wiadomości, miejmy nadzieję, że Polka utrzyma koszulkę liderki jak najdłuzej!

Katarzyna Niewiadoma liderką Tour De France! Polka wykorzystała swoją wielką szansę na odcinku Bastogne - Amneville i stłuczkę Holenderki Demi Vollering, która do tej pory była liderką. Zawodniczka z Niderlandów wzięła udział w kraksie i z udziałem kilkunastu kolarek i dojechała na meteę dopiero z 118. wynikiem. W wypadku udziału nie brała jednak udziału Polka, która świetnie finiszowała i może poszczycić się zółtą koszulką liderki.

Katarzyna Niewiadoma liderką Tour De France. Piękny wyścig reprezentantki Polski

Polka przez całe Tour De France pokazywała się z bardzo dobrej strony. W środę, na czwartym etapie najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego świata, zająła trzecie miejsce, co przełożyło się na jej awans na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Po tym, jak Polka ukończyła dzisiejszy wyścig na drugim miejscu, wskoczyła na miejsce pierwze i otrzymała żółta koszulkę liderki Tour De France. Po pięciu etapach, Polka przegania goniąca ją Kristen Faulkner o 19 sekunder. Kolejny etap Tour De France zapowiedziany został na piątek, na godzinę 11:40. Będzie to wyścig na etapie Remiremont - Morteau. Trasa liczy 159 kilometrów