Wypadek Fabio Jakobsena

i

Autor: Pressfocus Wypadek Fabio Jakobsena

Prokuratura bada wypadek Fabio Jakobsena. Mowa o ŚLADACH KRYMINALISTYCZNYCH

2020-09-15 17:56

Minął już ponad miesiąc od fatalnego wypadku w pobliżu mety pierwszego etapu Tour de Pologne. W incydencie, który rozegrał się nieopodal katowickiego Spodka, poszkodowany najbardziej został holenderski kolarz Fabio Jakobsen. Polska prokuratura prowadzi dochodzenie w całej sprawie i jest aktualnie na etapie kompletowania jak największej ilości materiału.

To miał być emocjonujący koniec pierwszego dnia z Tour de Pologne. Po niemal 200-kilometrowym odcinku kolarze dojeżdżali do finiszu zlokalizowanego w Katowicach, gdy na oczach wszystkich rozegrał się dramat. Zepchnięty do boku przez swojego rodaka, Dylana Groenewegena, holenderski zawodnik Fabio Jakobsen z całym impetem wpadł w barierki, które staranował, a następnie niesamowicie się pokiereszował. Rozpoczęła się walka o jego życie - na szczęście wygrana. Po tygodniu kolarz mógł wrócić do ojczyzny i tam kontynuować leczenie.

Najpierw zwyzywali Neymara od MAŁP, potem zrobili z niego PIESKA [ZDJĘCIE]

Ale polski wątek w tej sprawie się nie kończy. Prokuratura prowadzi bowiem śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania wypadku przez Groenewegena. - Zabezpieczono szereg śladów kryminalistycznych. Następnie policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej w Katowicach wykonali szczegółowe oględziny z użyciem aparatu tachimetr, który pozwala na precyzyjne zwymiarowanie miejsca wypadku i wykonanie komputerowego szkicu - przekazał serwisowi "Sportowe Fakty" Waldemar Łubniewski, prokurator Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

I dodał: - Zabezpieczyliśmy też dokumentację medyczną związaną z leczeniem pokrzywdzonych w szpitalach. Od przedstawicieli TVP zabezpieczyliśmy protokolarnie zapis z kamer wozu transmisyjnego relacjonującego przebieg wyścigu. Procesowo zostanie to poddane oględzinom. Od pracownika firmy obsługującej wyścig pobraliśmy zdjęcia z kamery pomiarowej z tzw. foto-finiszu.

Na kompleksowe działania odpowiednich organów z pewnością potrzeba teraz czasu.

DRAMATYCZNY WYPADEK na finiszu pierwszego etapu TdP 2020!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze