Prokuratura bada wypadek Fabio Jakobsena. Mowa o ŚLADACH KRYMINALISTYCZNYCH

2020-09-15 17:56 MD
Wypadek Fabio Jakobsena
Autor: Pressfocus Wypadek Fabio Jakobsena

Minął już ponad miesiąc od fatalnego wypadku w pobliżu mety pierwszego etapu Tour de Pologne. W incydencie, który rozegrał się nieopodal katowickiego Spodka, poszkodowany najbardziej został holenderski kolarz Fabio Jakobsen. Polska prokuratura prowadzi dochodzenie w całej sprawie i jest aktualnie na etapie kompletowania jak największej ilości materiału.

To miał być emocjonujący koniec pierwszego dnia z Tour de Pologne. Po niemal 200-kilometrowym odcinku kolarze dojeżdżali do finiszu zlokalizowanego w Katowicach, gdy na oczach wszystkich rozegrał się dramat. Zepchnięty do boku przez swojego rodaka, Dylana Groenewegena, holenderski zawodnik Fabio Jakobsen z całym impetem wpadł w barierki, które staranował, a następnie niesamowicie się pokiereszował. Rozpoczęła się walka o jego życie - na szczęście wygrana. Po tygodniu kolarz mógł wrócić do ojczyzny i tam kontynuować leczenie.

Najpierw zwyzywali Neymara od MAŁP, potem zrobili z niego PIESKA [ZDJĘCIE]

Ale polski wątek w tej sprawie się nie kończy. Prokuratura prowadzi bowiem śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania wypadku przez Groenewegena. - Zabezpieczono szereg śladów kryminalistycznych. Następnie policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej w Katowicach wykonali szczegółowe oględziny z użyciem aparatu tachimetr, który pozwala na precyzyjne zwymiarowanie miejsca wypadku i wykonanie komputerowego szkicu - przekazał serwisowi "Sportowe Fakty" Waldemar Łubniewski, prokurator Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

I dodał: - Zabezpieczyliśmy też dokumentację medyczną związaną z leczeniem pokrzywdzonych w szpitalach. Od przedstawicieli TVP zabezpieczyliśmy protokolarnie zapis z kamer wozu transmisyjnego relacjonującego przebieg wyścigu. Procesowo zostanie to poddane oględzinom. Od pracownika firmy obsługującej wyścig pobraliśmy zdjęcia z kamery pomiarowej z tzw. foto-finiszu.

Na kompleksowe działania odpowiednich organów z pewnością potrzeba teraz czasu.

DRAMATYCZNY WYPADEK na finiszu pierwszego etapu TdP 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze