Najpierw zwyzywali Neymara od MAŁP, potem zrobili z niego PIESKA [ZDJĘCIE]

2020-09-15 17:40
Neymar
Autor: East News Neymar

W niedzielny wieczór przy okazji meczu Paris Saint-Germain z Olympique'em Marsylia w Ligue 1 doszło do wielkiego skandalu. Neymar miał zostać zwyzywany rasistowsko przez zawodnika ekipy rywali, a sam przed czasem wyleciał z boiska z czerwoną kartką. Echa tego wszystkiego wciąż są obecne - oliwy do ognia dolał gracz OM, Dimitri Payet, publikując na Instagramie kontrowersyjne zdjęcie.

Starcie paryżan z marsylczykami bez wątpienia należy do najważniejszych w całym sezonie Ligue 1. PSG jak co roku jest wielkim faworytem do sięgnięcia po najwyższe laury we francuskim futbolu, natomiast Marsylia dysponuje ogromną historią, a co za tym idzie - wielkimi oczekiwaniami. Pojedynek obu zespołów, do którego doszło na Parc des Princes w miniony weekend, był emocjonujący, ale wydarzenia skumulowały się nie tylko w kwestii sportowej dyspozycji piłkarzy.

Robert Lewandowski dopiero dziewiąty! Oto najlepiej zarabiający piłkarze świata

Pod koniec potyczki na murawie wybuchła awantura, w efekcie której z czerwoną kartką do szatni został odesłany m.in. Neymar. Brazylijczyk podszedł do zawodnika OM, Alvaro Gonzaleza, uderzając go otwartą dłonią w głowę. Powód? Gwiazdor PSG wyznał po meczu, że został nazwany "małpą" oraz "sukinsynem". Miał o to wielkie pretensje do swojego przeciwnika. Kolega Gonzaleza z Marsylii, Dimitri Payet, dolał jednak oliwy do ognia, stając niejako w obronie swojego kompana z zespołu.

Przeróbka Neymara w formie małego, rozpłakanego pieska, jednoznacznie pokazuje, co Payet sądzi na temat zaistaniałej sytuacji. A ta będzie dopiero wyjaśniania przez odpowiednie organy Ligue 1. Wszystkim zamieszanym w nieprzepisowe zachowania grożą potężne zawieszenia.

Akcja "Oddaj krew, idź na mecz"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze