Ujawniono ile naprawdę zarabia Robert Lewandowski. Suma wgniata w fotel

2020-09-15 22:28 MSo
Robert Lewandowski
Autor: Tomasz Radzik/Super Express Robert Lewandowski

Bez wątpienia był najlepszym piłkarzem minionego sezonu. Eksperci słusznie zgadzają się, przyznając, że Robert Lewandowski został okradziony ze Złotej Piłki. Mimo to, kapitanowi kadry daleko było do światowej czołówki, jeśli chodzi o zarobki. W rankingu opublikowanym przez "Forbesa" zajął dopiero dziewiąte miejsce. Wyprzedził go nawet... etatowy ławkowicz Realu Madryt.

Robert Lewandowski to niekwestionowana gwiazda futbolu światowego formatu. W minionym sezonie nie miał sobie równych. W Europie częściej trafiał od niego tylko Ciro Immobile i tylko zapewne dlatego, że miał do rozegrania więcej spotkań. "Lewy" zdobył wszystko, co mógł - wygrał Ligę Mistrzów, Bundesligę, Puchar Niemiec, zdobył tytuł króla strzelców ligi niemieckiej i Ligi Mistrzów.

Jego wyniki odzwierciedlane są w rankingu najlepiej zarabiających piłkarzy świata według "Forbesa". Prestiżowy magazyn opublikował zestawienie czołowej dziesiątki zawodników. Lewandowski znalazł się wysoko, ale do czołówki brakuje mu baaardzo dużo! Polak wyprzedził jedynie Davida de Geę, który zgarnia 27 mln dolarów rocznie.

Tomaszewski broni Lewandowskiego: Świństwo, chamstwo! Tchórze i mądrale z Francji!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

"Lewy" wyprzedza go o jeden milion dolarów z tytułu umów reklamowych. Z 28 milionami na koncie jest na dziewiątym miejscu. Co rok na jego konto wpływa około stu milionów złotych! Kto znajduje się przed nim? Jest chociażby etatowy ławkowicz, Gareth Bale, który dostaje 29 mln dolarów. Wyżej są jeszcze Antoine Griezmann (33 miliony) czy Paul Pogba (34 miliony).

We czterech nie wyprzedzają jednak lidera zestawienia, Leo Messiego, który dostaje co rok blisko PÓŁ MILIARDA ZŁOTYCH (126 mln dolarów, 92 z tytułu kontraktu, 34 z umów sponsoringowych). Tuż za jego plecami z 117 mln dolarów na koncie co rok znajduje się Cristiano Ronaldo. Podium uzupełnia Neymar (96 mln).

Najlepiej zarabiający piłkarze wg Forbesa:

  1. Leo Messi - 126 mln dolarów
  2. Cristiano Ronaldo - 117 mln
  3. Neymar - 96 mln
  4. Kylian Mbappe - 42 mln
  5. Mohammed Salah - 37 mln
  6. Paul Pogba - 34 mln
  7. Antoine Griezmann - 33 mln
  8. Gareth Bale - 29 mln
  9. ROBERT LEWANDOWSKI - 28 MLN
  10. David de Gea - 27 mln
Najnowsze