PRZERAŹLIWY WYPADEK w Tour de Pologne. Wiadomo jaki jest stan zdrowia poszkodowanego sędziego!

2020-08-05 20:22 Marcin Długosz
Fabio Jakobsen staranował barierkę
Autor: Twitter Fabio Jakobsen staranował barierkę

Na mecie pierwszego etapu Tour de Pologne 2020 doszło do przeraźliwego wypadku, w którym najmocniej poszkodowany został holenderski kolarz Fabio Jakobsen. Zawodnik został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej i przetransportowany do szpitala, gdzie rozpoczął dramatyczną walkę o życie. Ucierpiał jednak także i sędzia zawodów, Andrzej Lewandowski. Dziennikarz "TVP Sport", Maciej Szczęsny, wypowiedział się odnośnie stanu zdrowia rozjemcy.

Kolarze walczyli w pierwszym etapie Tour de Pologne na niemal 200-kilometrowym dystansie, którego start zaplanowano na Stadionie Śląskim w Chorzowie, natomiast metę pod katowickim Spodkiem. I wszystko układało się bardzo długo zgodnie z przewidywaniami - zawodnicy rywalizowali o jak najlepsze pozycje i próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Niestety, nie wszyscy zachowali w tym wszystkim umiar i finisz środowej imprezy przyniósł dramatyczne wydarzenie.

Tour de Pologne: PRZERAŻAJĄCE informacje o stanie zdrowia Jakobsena. DRAMATYCZNA WALKA kolarza

Dylan Groenewegen tak bardzo chciał przekroczyć linię mety jako pierwszy, że gdy ujrzał mogącego zagrozić mu w tym swojego rodaka, Fabio Jakobsena, postanowił zepchnąć go do prawej strony w kierunku band reklamowych i barierek odgradzających trasę wyścigu od kibiców. Drugi z wymienionych zawodników wobec takiej sytuacji nie zdołał się utrzymać na swoim rowerze i z całym impetem staranował to, co stanęło mu na drodze. Dodatkowo pojazd trafił w głowę sędziego zawodów Andrzeja Lewandowskiego.

Fani zaczęli się zatem bardzo poważnie martwić o stan zdrowia nie tylko holenderskiego kolarza, ale i polskiego sędziego. W kwestii tego drugiego optymistycznie nastraja wypowiedź obecnego na miejscu dziennikarza "TVP Sport", Sebastiana Szczęsnego. - Sędzia Andrzej Lewandowski został odwieziony do szpitala ale czuje się dobrze - poinformował wysłannik stacji telewizyjnej.

DRAMATYCZNY WYPADEK na finiszu pierwszego etapu TdP 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze