Zobacz galerię zdjęć!

Tak wygląda dziś grób Ryszarda Szurkowskiego! Jeden szczegół rzuca się w oczy [ZDJĘCIA]

2022-10-29 10:09

Takich sportowców jak Ryszard Szurkowski już prawie nie ma! Wybitny olimpijczyk, skromny człowiek i tytan pracy. Tak w kilku słowach można opisać znakomitego kolarza szosowego. W lutym 2021 roku opłakiwaliśmy potworną stratę Szurkowskiego. Na jego grobie rzuca się w oczy jeden piękny szczegół. Zobacz zdjęcia w galerii poniżej.

Ryszard Szurkowski to jeden z najwybitniejszych polskich sportowców. Dwukrotny medalista olimpijski, wielokrotny mistrz Polski, trener reprezentacji kraju, a także działacz – to tylko część z jego osiągnięć. Czterokrotnie triumfował w Wyścigu Pokoju (1970, 1971, 1973, 1975). Znakomity zawodnik zmarł w lutym 2021 roku.

Tak dziś wygląda grób Ryszarda Szurkowskiego. Jeden szczegół rzuca się w oczy

W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” w październiku zeszłego roku Iwona Szurkowska nie ukrywała, jak ciężko było jej się pogodzić ze stratą.

- Wychodzę z pracy, odpalam auto i już wiem, że nikt tam na mnie nie czeka, że będę sama. Przychodzi weekend i jest dużo wolnego czasu, za dużo. Szukam sobie zajęć. A on w domu jest wszędzie. W centralnym punkcie salonu wisi jego zdjęcie, to jego ulubione. Drugie jest w sypialni. Wszędzie gdzie jestem, tam jest też Dziubuś. Ale to dobrze, bo czuję, że jest ze mną. Jest duchem – opowiada.

Grób Ryszarda Szurkowskiego jest skromny, ale od razu widać, czym zajmował się zawodnik. Na grobie rzuca się w oczy piękna figurka kolarza. Pod nią widnieje napis „Niepokonanemu”.

Jak zaplanować WŁASNY POGRZEB? O czym rozmawiać w zakładzie pogrzebowym?

Posłuchaj rozmowy, która przełamuje tabu na temat umierania!

Listen to "Czy warto zaplanować własny pogrzeb? Jak oswoić się z myślą o śmierci? Nie ma głupich pytań" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze