Żona Ryszarda Szurkowskiego opowiedziała o pustce po mężu. Przejmujące słowa, łzy same napływają do oczu

2021-10-30 12:07

Minęło już niemal dziewięć miesięcy odkąd odszedł jeden z najlepszych polskich sportowców w historii - Ryszard Szurkowski. Czas ten jednak wciąż jest za mały, aby ukoić ból jego żony, Iwony. Kobieta przyznaje, że wciąż mocno odczuwa pustkę po odejściu osoby, którą wszyscy fani polskiego sportu zapamiętali jako wybitnego kolarza.

Ryszard Szurkowski w trakcie swojej bogatej kariery kolarskiej napisał mnóstwo fantastycznych historii. W ostatnich latach przed śmiercią zmagał się jednak z ograniczeniami fizycznymi, które były następstwem wypadku podczas jednego z wyścigów dla weteranów. Mimo to mężczyzna zawsze był uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony do świata. Takim zapamiętali go jego fani po śmierci, do której doszło 1 lutego bieżącego roku w Radomiu.

Zobacz też: Tak Joanna Jędrzejczyk typuje walkę Jana Błachowicza. Zwraca uwagę na kluczową kwestię

W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" w temacie tym otworzyła się nieco Iwona Szurkowska, żona wybitnego kolarza. – Za kilka dni pojadę na grób i czuję, że już teraz wszystko podchodzi mi do góry, że budzą się emocje. Pierwszego listopada minie dziewięć miesięcy od tamtego dnia, a ja wracam myślami do tych chwil po kilka razy dziennie. Najgorzej, kiedy nikogo nie ma w domu. Ktoś mnie odwiedza, później wychodzi i jest pustka - wyznaje kobieta.

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?

I dodaje: - Wychodzę z pracy, odpalam auto i już wiem, że nikt tam na mnie nie czeka, że będę sama. Przychodzi weekend i jest dużo wolnego czasu, za dużo. Szukam sobie zajęć. A on w domu jest wszędzie. W centralnym punkcie salonu wisi jego zdjęcie, to jego ulubione. Drugie jest w sypialni. Wszędzie gdzie jestem, tam jest też Dziubuś. Ale to dobrze, bo czuję, że jest ze mną. Jest duchem.

Ekspert MMA typuje zwycięzców UFC 267 | Andrzej Kostyra
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze