Ryszard Szurkowski

i

Autor: Marek Kudelski, Tomasz Golla/SE Ryszard Szurkowski

Tak żona Ryszarda Szurkowskiego opowiadała o pustce po mężu. Przejmujące słowa, łzy same napływają do oczu

2022-08-30 13:50

Minęło już 1,5 roku odkąd odszedł jeden z najlepszych polskich sportowców w historii - Ryszard Szurkowski. Jego ukochana żona Iwona jeszcze kilka miesięcy po stracie ukochanego przyznawała wprost, jak wielką pustkę odczuwa po odejściu tak wybitnej osoby. Dla niej wybitnego męża, dla nas wybitnego sportowca. Wspominamy tekst z października 2021 roku 49 lat po zdobyciu przez niego mistrzostwa świata w jeździe drużynowej na czas.

Niewielu jest już takich sportowców jak Ryszard Szurkowski. Z wielką klasą i olbrzymim szacunkiem do rywala, a zarazem niesamowitymi umiejętnościami. Dwukrotny mistrz świata z Barcelony z 1973 roku, medalista Igrzysk Olimpijskich. Świetny sportowiec i niesamowity człowiek. Na przełomie sierpnia i września (29 sierpnia i 1 września) Szurkowski zdobywał w stolicy Katalonii medale MŚ. W 49. rocznicę tych niesamowitych osiągnięć przypominamy o tym, jak go zapamiętaliśmy.

Tekst pochodzi z 20 października 2021 roku. 29 sierpnia Ryszard Szurkowski zdobył złoty medal mistrzostw świata w jeździe drużynowej na czas.

Ryszard Szurkowski w trakcie swojej bogatej kariery kolarskiej napisał mnóstwo fantastycznych historii. W ostatnich latach przed śmiercią zmagał się jednak z ograniczeniami fizycznymi, które były następstwem wypadku podczas jednego z wyścigów dla weteranów. Mimo to mężczyzna zawsze był uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony do świata. Takim zapamiętali go jego fani po śmierci, do której doszło 1 lutego bieżącego roku w Radomiu.

Tak wygląda grób Ryszarda Szurkowskiego. Zobacz zdjęcia w galerii.

Żona Ryszarda Szurkowskiego o mężu: Wracam myślami do tamtych chwil

W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" w temacie tym otworzyła się nieco Iwona Szurkowska, żona wybitnego kolarza. – Za kilka dni pojadę na grób i czuję, że już teraz wszystko podchodzi mi do góry, że budzą się emocje. Pierwszego listopada minie dziewięć miesięcy od tamtego dnia, a ja wracam myślami do tych chwil po kilka razy dziennie. Najgorzej, kiedy nikogo nie ma w domu. Ktoś mnie odwiedza, później wychodzi i jest pustka - wyznaje kobieta.

Maciej Rybus szczerze o powołaniach do reprezentacji Polski w rosyjskich mediach. Te słowa nie przejdą bez echa!

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?

I dodaje: - Wychodzę z pracy, odpalam auto i już wiem, że nikt tam na mnie nie czeka, że będę sama. Przychodzi weekend i jest dużo wolnego czasu, za dużo. Szukam sobie zajęć. A on w domu jest wszędzie. W centralnym punkcie salonu wisi jego zdjęcie, to jego ulubione. Drugie jest w sypialni. Wszędzie gdzie jestem, tam jest też Dziubuś. Ale to dobrze, bo czuję, że jest ze mną. Jest duchem.

To dlatego Arkadiusz Milik trafił do Juventusu Turyn. Słynny Włoch zwrócił na to uwagę, nawiązał do Zbigniewa Bońka

Ekspert MMA typuje zwycięzców UFC 267 | Andrzej Kostyra
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze