Maciej Rybus, powołania

i

Autor: Andrzej Lange/Super Express Maciej Rybus, urodzony: 19.08.1989, klub: Lokomotiw Moskwa, waga/wzrost: 75/173, występy w kadrze/gole: 49/2

Maciej Rybus szczerze o powołaniach do reprezentacji Polski w rosyjskich mediach. Te słowa nie przejdą bez echa!

2022-08-30 7:31

Maciej Rybus wzbudził ogromne kontrowersje pół roku temu. Reprezentant Polski jako jeden z nielicznych sportowców postawił na to, by pozostać w Rosji i kontynuować tam karierę. Jest jednym z nielicznych piłkarzy, którzy nawet w okienku transferowym nie zamienił ligowych rozgrywek i został w Moskwie. Teraz w rozmowie z rosyjskimi mediami opowiedział o tym, co dalej z jego karierą. Jego słowa o reprezentacji Polski zaskakują.

Gdy wybuchła wojna na Ukrainie, wielu sportowców mogło podjąć tylko jedną decyzję - od razu wyjechali z Rosji. FIFA i UEFA stworzyły przepisy ułatwiające piłkarzom rozstanie z tamtym krajem, przynajmniej do końca sezonu. Nie wszyscy skorzystali z tej możliwości od razu. Maciej Rybus szybko ogłosił, że nie wyjedzie z Rosji ze względu na rodzinę. Lewy obrońca naszej reprezentacji ma żonę Lanę i dziecko, które dorasta właśnie w kraju agresora na naszego wschodniego sąsiada. Rybus czasem zabiera głos w rosyjskich mediach, rozmawiając o reprezentacji Polski.

Michniewicz ogłosił, że Rybus nie otrzyma powołania 

Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz ogłosił na jednej z konferencji, że Maciej Rybus nie będzie otrzymywał powołań do kadry w obecnej sytuacji. Panowie mieli za sobą poważną rozmowę w tej sprawie. Piłkarz drużyny z Moskwy twierdzi jednak, że odejdzie z Rosji... nic by w tej kwestii nie zmieniło! 

Mirek Okniński SHOW! Bardzo mocno o SZPILCE i rodzinie MURAŃSKICH | Andrzej Kostyra

- Wiedziałem już wcześniej, że po swojej decyzji nie zagram na mundialu. Rozmawiałem z selekcjonerem. Wyjaśnił mi, jak wygląda sprawa. Po podjęciu decyzji, że pozostaję w Rosji, wiedziałem, że tracę szansę na grę na mistrzostwach świata. Postanowiłem mimo wszystko zostać - mowi Rybus w rozmowie ze Sport-express.ru.

Maciej Rybus wróci do kadry?!

Maciej Rybus to jeden z najbardziej doświadczonych lewych obrońców naszej kadry. Piłkarz twierdzi, że mimo swojej decyzji nie pożegnał się jeszcze z naszą kadrą. - Nawet gdybym zdecydował się na transfer do klubu z innej ligi, to nie miałem gwarancji, że znajdę się w kadrze na mistrzostwa świata. Nie kończę kariery w reprezentacji. Jak dostanę telefon to przyjadę - kończy. 

Czy rozpoznajesz dziewczyny i żony polskich sportowców?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Czyją żoną jest ta pani?
Anna Lewandowska
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze