To były pierwsze słowa Michała Kwiatkowskiego po wygraniu etapu TdF. Chwytają za serce!

2020-09-17 19:03 JWa
Michał Kwiatkowski, Tour de France
Autor: AP Michał Kwiatkowski na mecie 18. etapu Tour de France 2020

Michał Kwiatkowski w czwartek odniósł kolejny wielki sukces w karierze! Polski kolarz grupy INEOS zwyciężył w 18. etapie Tour de France 2020. Nasz rodak na metę wjechał wraz z kolegą z drużyny Richardem Carapazem. Partner pozwolił mu jednak jako pierwszemu przejechał linię mety. Triumfator odniósł się do tej sytuacji w pierwszych słowach po zwycięstwie.

Michał Kwiatkowski i Richard Carapaz z grupy INEOS czuli się pewnie na trasie wymagającego 175-kilometrowego 18. etapu Tour de France 2020. Obaj włączyli się w ucieczkę, w której początkowo znalazło się ponad 30 zawodników. Im więcej kilometrów grupa miała jednak w nogach, tym więcej z jej uczestników odpadało z walki o triumf. Ostatecznie został tylko Kwiatkowski i Carapaz. Wypracowali bezpieczną przewagę nad peletonem i udało im się dojechać we dwóch na metę. Emocjonującej walki o triumf jednak nie było.

Więcej o wspaniałym zwycięstwie Michała Kwiatkowskiego: Tour de France: Michał Kwiatkowski wygrał etap! Ten gest na mecie przejdzie do historii!

Super Sport 15.09.2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Kolega z drużyny najpierw wpadł w objęcia Michała Kwiatkowskiego, a później odpuścił, dając Polakowi zwycięstwo i kolejny wielki sukces w karierze. Nic dziwnego, że w pierwszych słowach po triumfie, zamieszczonych na Twitterze, "Kwiato" dziękował Carapazowi i swojemu zespołowi. Oprócz tego przekazał dedykację.

Prokuratura bada wypadek Fabio Jakobsena. Mowa o ŚLADACH KRYMINALISTYCZNYCH

"To dla drużyny, to dla mojej rodziny, to dla tych fanów, którzy nigdy nie przestali wierzyć. To jest coś, czego nigdy nie zapomnę. Dziękuję Richardowi Carapazowi i drużynie INEOS" - napisał na portalu społecznościowym szczęśliwy Michał Kwiatkowski.

Najnowsze