Tour de France: Michał Kwiatkowski wygrał etap! Ten gest na mecie przejdzie do historii!

2020-09-17 17:55 JWa
Michał Kwiatkowski, Richard Carapaz, Tour de France
Autor: East News Michał Kwiatkowski i Richard Carapaz na mecie 18. etapu Tour de France 2020

Michał Kwiatkowski odniósł wspaniały sukces na czwartkowym osiemnastym etapie Tour de France! Polski kolarz z grupy Ineos wygrał odcinek prowadzący z Meribel do La Rouche-sur-Foron. Po 175 kilometrach na metę wpadł razem ze swoim kolegom z zespołu Richardem Carapazem.

Michał Kwiatkowski w czwartek w trakcie 175 kilometrów musiał pokonać kilka wyczerpujących podjazdów i dwie górskie premie pierwszej kategorii. "Kwiato" w pewnym momencie zaczął uciekać i na poważnie zaczął liczyć się w walce o etapowy triumf. W grupie z Polakiem znalazło się ponad 30 konkurentów, ale tempo okazało się zabójcze. Kwiatkowski i Richard Carapaz z drużyny Ineos świetnie ze sobą współpracowali i ich przewaga okazała się wystarczająca, by peleton nie zdołał ich dogonić.

Ujawniono WIELKIE zarobki kolarzy. Reprezentant Polski może liczyć na OGROMNE MILIONY

Super Sport 15.09.2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Michał Kwiatkowski i jego kolega z ekipy nie walczyli za wszelką cenę o zwycięstwo na końcowych metrach. Koledzy wpadli na linię mety w uścisku, ale ostatecznie pierwszy minął ją nasz rodak. Chwilę później podziękował za to z całego serca ekwadorskiemu partnerowi. - Nie zapomnę mu tego nigdy - powiedział na mecie Michał Kwiatkowski.

Michał Kwiatkowski ODDAJE APARTAMENTY LEKARZOM. Kupił je za miliony

Podium osiemnastego etapu Tour de France 2020 uzupełnił Wout Van Aert. W klasyfikacji generalnej prowadzi Primoż Roglić. Słoweniec ma 57 sekund przewagi nad Tadejem Pogacarem.

Najnowsze