Ujawniono WIELKIE zarobki kolarzy. Reprezentant Polski może liczyć na OGROMNE MILIONY

2020-05-19 17:04 DaO
Michał Kwiatkowski
Autor: East News Michał Kwiatkowski

Kwestia zarobków sportowców wśród kibiców zawsze budzi wielkie emocje. Niedoścignieni pod tym względem są rzecz jasna piłkarze, czy koszykarze występujący w NBA. Okazuje się jednak, że na swoje zarobki narzekać nie mogą również kolarze. Wśród najlepiej opłacanych zawodników znalazł się również Michał Kwiatkowski.

Nie jest niczym dziwnym, że najczęściej mówi się o zarobkach piłkarzy. Kwoty jakie spływają na ich konta za kontrakty z klubami są niekiedy astronomiczne. Jednak i inni sportowcy są sowicie opłacani za swój wysiłek na różnych zawodach. Francuska "L'Equipe" ujawniła, na jakie dochody mogą liczyć najlepsi kolarze na świecie. Ich zarobki również robią wrażenie.

Szokujące wyznanie żużlowca: „Linki były rozwieszone na wysokości głowy”

Krezusem wśród cyklistów jest Peter Sagan. Jeden z najlepszych sprinterów w historii tej dyscypliny od BORA-Hansgrohe dostaje 5 milionów euro. Nie dziwi, że Słowak jest pierwszy na liście, bo wygrywa mnóstwo wyścigów, dzięki czemu jego zespół może liczyć na wysokie nagrody. Podobnie jest w przypadku Christophera Froome'a, czterokrotnego zwycięzcy Tour de France.

Lewandowski poprawi strzelecki rekord Bundesligi? Legenda futbolu zabrała głos

Brytyjczyk rocznie inkasuje 4,5 mln euro. Podium zamyka inny kolarz grupy Ineaos, Geraint Thomas z zarobkami wynoszącymi 3,5 mln euro. Najlepiej zarabiającym Polakiem w światowym peletonie jest Michał Kwiatkowski. Mistrz świata z 2014 roku zarabia 2,5 mln euro za sezon, czyli w przeliczeniu na złotówki daje to aż ponad 11 mln złotych.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj