Tour de Pologne

i

Autor: Szymon Gruchalski - Tour de Pologne / materiały prasowe Tour de Pologne

TdP 2023

Tour de Pologne 2023 Pierwszy etap MAPA. Mapa 1. etapu Poznań 29.07.2023 TdP 2023 GDZIE będą jechać kolarze na 1 etapie Tour de Pologne?

2023-07-29 8:54

Już dziś startuje 80. edycja Tour de Pologne! W ubiegłym roku najlepsi kolarze na świecie rywalizowali na trasach zlokalizowanych we wschodniej, południowo-wschodniej oraz południowej części Polski. Tym razem trasy przygotowane na 80. edycję Tour de Pologne znajdują się po zachodniej i południowej części naszego kraju, a 1. etap wyścigu odbędzie się w okolicach Poznania. GDZIE będą jechać kolarze na 1 etapie Tour de Pologne? Mapa 1. etapu Tour de Pologne 2023 1. etap Tour de Pologne 2023 Poznań gdzie będą jechać kolarze dzisiaj 29.07.2023?

W tym roku przypada okrągła, 80. edycja Tour de Pologne i bez dwóch zdań można spodziewać się, że zmagania najlepszych kolarzy na świecie, którzy rywalizować będą na trasach w naszym kraju przyniesie sporo emocji. Organizatorzy wyścigu po raz kolejny przygotowali siedem wymagających tras. O ile w poprzednim roku trasa Tour de Pologne prowadziła przez mista wschodniej, południowo-wschodniej oraz południowej Polski, tak tym razem kolejne etapy prowadzić będą od zachodniej Polski, przez południowo-zachodnią aż do południowej, a finisz zlokalizowany będzie w Krakowie. Swoje zmagania kolarze zaczną z kolei od Poznania i jego okolic. 

GDZIE będą jechać kolarze na 1 etapie Tour de Pologne? Mapa 1. etapu Tour de Pologne 2023 1. etap Tour de Pologne 2023 Poznań gdzie będą jechać kolarze dzisiaj 29.07.2023?

Pierwszy etap Tour de Pologne 2023 kolarze zaczną w Poznaniu na ulicy Bukowskiej. Następnie trasa wyścigu prowadzić będzie przez Suchy Las, Biedrusko, Murowaną Goślinę oraz Kiszkowo. Następnie na mapie wyścigu znalazły się takie miejscowości jak Pobiedziska, Kostrzyn, Czerlejno, Bufet, Środa Wielkopolska, Zaniemyśl, Kórnik, Mosina, Wiry, Komorniki, Plewiska oraz Przeźmierowo. Następnie kolarze udadzą się na metę, która znajduje się w Poznaniu. Pierwszy etap Tour de Pologne rozpocznie się o godzinie 12:15. Jego zakończenie planowane jest na godzinę 16:50.

Sonda
Czy któryś z Polaków wygra 80. Tour de Pologne?
Mapa 1. etapu Tour de Pologne w Poznaniu

i

Autor: Tour de Pologne/ materiały prasowe Mapa 1. etapu Tour de Pologne w Poznaniu
Najnowsze