Julio Jimenez

i

Autor: EASTNEWS

Tragiczne informacje z Hiszpanii! Nie żyje legenda kolarstwa, wypadek w okolicach rodzinnych stron

2022-06-08 18:40

Wygrywał etapy Tour de France, Giro d'Italia oraz Vuelta a Espana, swego czasu był jednym z najlepszych "górali" prestiżowej "Wielkiej Pętli". W wieku 87 lat zmarł w szpitalu w Avili wskutek następstw wypadku samochodowego Julio Jimenez, legenda kolarstwa hiszpańskiego.

"Zegarmistrz z Avili" wygrał pięć etapów "Wielkiej Pętli", cztery w Giro d'Italia i trzy we Vuelta a Espana. W 1967 roku zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de France, przegrywając tylko z Francuzem Rogerem Pingeonem. W latach 1965-67 był najlepszym "góralem" tego wyścigu. Wygrał też trzykrotnie klasyfikację górską Vuelta a Espana (1963-65).

Polski kolarz na dopingu. Odebrano nam medal olimpijski

"Jeden z najlepszych górali w historii, mit w hiszpańskim peletonie. Spoczywaj w pokoju Julio Jimenezie" - napisał na Twitterze mistrz świata z 2018 roku Alejandro Valverde.

Jimenez odniósł obrażenia we wtorek, podróżując z innymi osobami samochodem, który uderzył w kamienny murek. Do wypadku doszło w okolicach rodzinnego miasta słynnego kolarza - Avili. Jak poinformowały lokalne media, zmarł w środę rano.

Tragiczny wypadek podczas wyścigu we Włoszech. Kolarz wpadł w dyrektora przed metą, śmierć na miejscu

Grób mistrza kolarskiego Ryszarda Szurkowskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze