Włoch Cesare Benedetti bardzo chce pomóc wygrać Rafałowi Majce Tour de Pologne

2019-08-08 15:07 Rozmawiał Waldek Zawołowicz
Rafał Majka
Autor: East News Rafał Majka

Polski faworyt Tour de Pologne Rafał Majka (30 l.) może liczyć na pomoc w grupie Bora-Hansgrohe i mieszkającego w Gliwicach Włocha Cesare Benedettiego (32 l.). – Do tej pory pomagaliśmy Ackermannowi. Od czwartku pracujemy na zwycięstwo Rafała – mówi bardzo lubiany w peletonie „Czarek”, który ma polską żonę.

„Super Express”: – Wjeżdżamy w Tatry, teraz na TdP zaczyna się prawdziwe ściganie?
Cesare Benedetti: – Tak. A my będziemy pracować dla Rafała Majki, żeby wygrał w swoim kraju. Dla naszej grupy to ważna impreza. Ja siłę w nogach mam i jestem w miarę zadowolony, biorąc pod uwagę fakt, że dawno się nie ścigałem. Ostatnio w czerwcu, na Criterium du Dauphine, które było zaraz po udanym dla mnie Giro d’Italia, gdzie wygrałem jeden z etapów.

– Nie widzę koło pana żony, wcześniej często można było ją spotkać na trasie...
– Tak, była w Krakowie, Katowicach i Zabrzu, trzy dni była blisko mnie. Ale teraz musiała wrócić do Gliwic i opiekować się córeczką.

– Mieszka pan w Gliwicach i jest pan chyba jedynym Włochem, który kibicuje... Piastowi Gliwice. Ostatnio nie ma pan powodów do radości.
– Po zdobyciu tytułu mistrza Polski tym razem początek sezonu nie jest udany dla Piasta. Ale zobaczymy dalej, jestem dobrej myśli. Wierzę, że będzie jeszcze dobrze.

– Pochodzi pan z Rovereto, blisko jeziora Garda. Bliska stamtąd do Mediolanu...
– Kibicowałem Interowi do momentu, kiedy trenerem był Jose Mourinho. Wygraliśmy wtedy Ligę Mistrzów. Jak Mourinho odszedł, to już nie jest ta sama drużyna. Teraz trenerem jest Antonio Conte, ale to szkoleniowiec z Juve. Nie wiem, jak to będzie, teraz koncentruje się na kibicowaniu Piastowi i… pomocy Rafałowi Majce w Tour de Pologne.

Najnowsze