Wzruszające pożegnanie Ryszarda Szurkowskiego. Wyjątkowe ZDJĘCIE obok trumny

2021-02-05 13:39 mso
Ryszard Szurkowski
Autor: Marek Kudelski Ryszard Szurkowski

Świat sportu opłakuje śmierć Ryszarda Szurkowskiego. W piątek, 5 lutego w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej odbywa się ceremonia pożegnania wybitnego kolarza. Tuż obok trumny stoją nie tylko liczne wiązanki z kwiatami, ale także wyjątkowe zdjęcie. To przypomina ogromne sukcesy, które odnosił!

W poniedziałkowy poranek smutna wieść obiegła świat polskiego sportu. Najbardziej utytułowany polski kolarz Ryszard Szurkowski zmarł w wieku 75 lat. Wybitny sportowiec był wzorem i idolem wielu współczesnych adeptów tej dyscypliny. Z żalem żegnały go największe gwiazdy z naszego kraju czy byli koledzy i bliscy. Teraz okazję do uczczenia pamięci legendy dostali także kibice.

5 lutego w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej odbywa się ceremonia pożegnalna Ryszarda Szurkowskiego. W kościele wystawiono trumnę, przy której wierni i kibice mogą pomodlić się i wspomnieć tego wybitnego zawodnika. Dwukrotny wicemistrz olimpijski był ikoną, dla której fani wychodzili na ulice chociażby podczas Wyścigu Pokoju.

Podczas pożegnania nie zabrakło wieńców, a także wyjątkowego zdjęcia sprzed lat. Widać na nim Szurkowskiego w wieńcu laurowym i z kwiatami.

Ryszard Szurkowski nie żyje. Tak walczył o powrót do zdrowia
Najnowsze