Gortat fruwał aż miło

2009-04-15 9:30

Dwa rekordy za jednym zamachem - tak skończył się występ Marcina Gortata (25 l.) w przegranym 80:98 meczu Orlando Magic z Milwaukee Bucks. Polski środkowy "Magików" spędził na boisku 43 minuty i zebrał w tym czasie aż 18 piłek!

Od kiedy gwiazdy Orlando przeżywają kryzys formy, Gortat gra coraz częściej. I mimo że jego drużyna ostatnio częściej przegrywa niż wygrywa, nasz zawodnik przynajmniej może pokazać, że byłby wartościowym wzmocnieniem każdego zespołu. Polak, który walczy o kontrakt na następny sezon, rzucił w Milwaukee 10 pkt, zaliczając 7 zbiórek w ataku i 11 w obronie, 2 asysty, przechwyt i blok.

Średnie Marcina z ostatnich 5 spotkań Orlando są co najmniej obiecujące - 19,8 minuty, 5,2 pkt i 5,4 zbiórek. To znakomita karta przetargowa przed podpisaniem umowy na przyszły sezon, bez względu na to, czy w Orlando zrobią wszystko, by go zatrzymać, czy Gortat zmieni klub.

- W walce o zbiórki czuję się bardzo dobrze - komentuje Gortat. - Wszystko zawdzięczam zespołowi. Nie mamy drugiego wysokiego zawodnika, który zbiera i idzie za piłką tak jak ja. Wszystko na mojej głowie.

Gortat już po raz trzeci w tym sezonie znalazł się w pierwszej piątce ekipy z Florydy. Trener Stan Van Gundy kilka dni przed startem play-off postanowił oszczędzać siły podstawowych koszykarzy, w tym środkowego numer 1, Dwighta Howarda. Magic, którzy przegrali cztery z ostatnich pięciu meczów, bardzo potrzebują oddechu przed decydującym momentem sezonu. Wiadomo, że wystartują do play-off z trzeciego miejsca na wschodzie i że ich rywalami w I rundzie będą albo gracze Chicago Bulls, albo Philadelphia 76ers.

- Mamy za sobą doskonały sezon zasadniczy, jestem spokojny o swoich zawodników, nie sądzę, by ostatnie kłopoty przełożyły się na grę w play-off - pociesza się Van Gundy.