Gortat pobije Lampego

2009-04-01 8:30

Dziś w NBA może zostać pobity polski rekord, a w roli głównej wystąpi Marcin Gortat (25 l.).

Koszykarzowi Orlando Magic brakuje zaledwie 4 pkt, by przekroczyć liczbę punktów zdobytych w lidze zawodowej przez jednego z jego dwóch polskich poprzedników, Macieja Lampego. "Lampik" ma na koncie 215 pkt w sezonie zasadniczym, a Gortat uzbierał w karierze 211 oczek. Szansę na wyprzedzenie Lampego środkowy Magic powinien otrzymać w dzisiejszym meczu z Toronto Raptors.

Zespół Marcina pokonał na wyjeździe Miami 101:95 i utrzymał się na drugim miejscu w Konferencji Wschodniej z bilansem 55 zwycięstw i 18 porażek. Gortat grał niespełna 7 minut, kończąc spotkanie z 4 pkt, 2 zbiórkami i blokiem. Polak pokazał się z dobrej strony na starcie II kwarty. Po wsadzie Polaka jego zespół wygrywał 32:21.