Los Angeles Lakers mistrzami NBA (GALERIA)

2010-06-18 12:39

Los Angeles Lakers wygrali siódmy meczy finału NBA i obronili tytuł mistrzowski. "Jeziorowcy" po bardzo emocjonującym starciu, pokonali we własnej hali Boston Celtics 83:77. Drugi z rzędu MVP finałów wybrany został Kobe Bryant (32 l.).

Tym samym podopieczni Phila Jacksona (65 l.) zdobyli już 16 tytuł w historii. Sam trener ma ich już jedenaście, dwa więcej niż legendarny Red Auerbach.

Lider drużyny Kobe Bryant zdobył 23 punkty miał jednak 15 zbiórek i trafił 11 z 15 rzutów wolnych. To jest już piąty tytuł mistrzowski dla Bryanta, który zrównał się ich liczbą z samym Magicem Johnsonem (51 l.).

Zwycięstwo jednak nie przyszło im łatwo. Rozstrzygnąć musiał ostatni mecz. W którym na początku trzeciej kwarty prowadzili nawet 49:36 po dynamicznym wejściu pod kosz Rondo, ale gospodarze wrócili do gry.

Mimo prób odrobienia strat przez Celtics, gospodarze trafiali rzuty wolne. W czwartej kwarcie wykonali ich aż 22, trafiając 17.