Lebron James, Miami Heat

Autor: Eastnews Lebron James w stroju Miami Heat (r. 2013)

NBA. LeBron James rozegrał mecz życia, a Marcin Gortat przegrał

2014-03-04 8:57

Kapitalny mecz w barwach Miami Heat rozegrał LeBron James. Gwiazdor NBA w wygranym meczu z Charlotte Bobcats rzucił aż 61 punktów! Niezły mecz zaliczył Marcin Gortat, ale jego Washington Wizards przegrali pierwszy raz od sześciu spotkań.

LeBron James zdobywając 61 punktów ustanowił rekord kariery i rekord Miami Heat. "Król" miał 22/33 z gry, trafiając pierwsze osiem trójek! MVP poprzedniego sezonu do swojego dorobku dołożył jeszcze siedem zbiórek i pięć asyst.

- Człowiek z góry dał mi niesamowitą możliwość uprawiania koszykówki - powiedział James. - Staram się to wykorzystywać każdego dnia. Nie byłoby tego wszystkiego bez zaufania ze strony kolegów i sztabu trenerskiego.

Przeczytaj: Łukasz Piszczek: Gramy ze Szkocją, myślimy o Niemcach

Dobry mecz rozegrał Marcin Gortat. Polski środkowy zdobył 16 punktów w przegranym przez Washington meczu z Memphis Grizzlies 104:110. Gortat przebywał na parkiecie 41 minut.  Trafił 7 z 12 prób z gry oraz oba rzuty wolne. Łodzianin miał także osiem zbiórek, trzy asysty oraz przechwyt.

Wizards przerwali serię sześciu zwycięstw z rzędu i z bilansem 31-29 nadal zajmują 5. lokatę w Konferencji Wschodniej.