Marcin Gortat, Washington

Autor: archiwum se.pl Marcin Gortat, Washington

NBA. Świetny mecz Gortata przeciwko Miami Heat

2014-03-11 8:42

Marcin Gortat zanotował już 25. double-double w sezonie notując 14 punktów i 18 zbiórek w meczu przeciwko Miami Heat. Washington Wizards przegrali jednak z mistrzami NBA 90:99.

Szczególnie dla Gortata była pierwsza kwarta, w której zanotował aż 10 zbiórek co jest jego rekordem kariery. Tym samym polski środkowy stał się 12. graczem w obecnym sezonie, który w jednej kwarcie zanotował co najmniej 10 zbiórek.

Przeczytaj: Bayern - Arsenal. Łukasz Fabiański wpadnie pod bawarski walec?

Gortat w sumie grał 32 minuty. W tym czasie trafił 7/15 rzutów z gry i spudłował jedyny rzut wolny. Łodzianin zebrał również aż 18 piłek, co jest wyrównaniem jego rekordu kariery. Ponadto miał także cztery asysty i jedną stratę.

Miami dzięki wygranej zapewnili sobie awans do play off jako druga drużyna na Wschodzie i przerwali serię trzech porażek z rzędu. Wizards mają bilans 33 wygranych i 30 porażek. Kolejne zespół Polaka rozegra w środę przeciwko Charlotte Bobcats.